Další fotografie

Tepelenë - most

Reklama

Albánie - Tepelenë - rodiště Aliho Paši

Tepelenë -

Tepelenë je malé město na jihu Albánie, asi 10 km severně od Gjirokastëru. Má zhruba 11 000 obyvatel. Město je známé hlavně Ali Pašou z Tepelenë, který vládl této oblasti v rámci osmanského Turecka počátkem 19. století.

Město je urbanisticky velice jednoduše řešeno - je tu hlavní ulice Rruga Ali Pasha Tepelenë a náměstí s jeho sochou, z nějž vedou výpadovky na Gjirokastër a Vlorë. Ve městě se nachází také pevnost, která je však v zuboženém stavu, Ali Pašova socha, památník partyzánů a památník z války.

Krajina v této oblasti je především hornatá, neúrodná a zemědělsky velmi řídce využívaná, protékají zde mnohé horské bystřiny s velmi širokými koryty. Většina kopců byla v dobách Osmanské říše odlesněna. Okolí tohoto malého města tvoří převážně divoké horské hřebeny, kde nejsou označeny stezky pro turisty. Cestou po nich můžete náhodou potkat maximálně partu lesních dělníků, kteří vám nejspíš nebudou ani rozumět. Divoké a panenské horské panorama je určeno především lidem, kteří vyhledávají samotu.

Tipy na zájezdy - Tepelenë - rodiště Aliho Paši

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Albánie