Další fotografie

Andorra la Vella - Andorra la Vella - Andorra la Vella - termální lázně Caldea

Reklama

Andorra - poznávací a pobytové zájezdy s CK SLAN tour

Je hlavním městem Andorry a zároveň nejvýše položenou evropskou metropolí. Leží v nadmořské výšce 1 079 metrů, v údolí pod horou Enclar podél řeky Gran Valira.

Andorra la Vella -

Andorra la Vella nám nabízí spoustu zajímavých pamětihodností. Asi nejvýznamnější památkou města je však palác Casa de Vall, což je původně panské sídlo postavené ve stylu katalánských horských pevností, které se v roce 1580 stalo sídlem Generální rady (druh parlamentu). Přes mnohé přestavby se však bohužel v paláci dochovaly v původní podobě jen středověké základy. V budově je uchována kompletní dokumentace o zemi. Návštěvníkům je zde k prohlídce zpřístupněna kuchyně, jídelna, radniční sál a kapli San Armengol. Kolem budovy se pak rozkládá park s pěknou vyhlídkou na město.


Za návštěvu ale také stojí krásné gotické historické centrum města s křivolakými uličkami, které se rozkládá na pravém břehu řeky. Hlavní obchodní tepnou města je část Avinguda de Meritxell, kde najdete obchody všeho druhu, spoustu restaurací, barů nebo hotelů. Další významnou památkou města je zcela jistě kostel Sant Esteve s věží a kaplí sv. Ondřeje z 12. století, který stojí na nejhezčím náměstí města nesoucí název Príncep Benlloch. V centru města je možné využít pro účely relaxace termální lázně Caldea. Ty jsou komplexem nejrůznějších atrakcí jako jsou termálními koupaliště, vyhřívané vířivky, římské lázně, ledové koupele, finské sauny, tobogány a mnoho dalšího.

Tipy na zájezdy - Andorra

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz