Další fotografie

Peking - Zakázané město Peking - Zakázané město

Reklama

Čína - Peking - Zakázané město

Peking - Zakázané město

Zakázané město najdeme přímo ve středu Pekingu, což je místo, které bylo považováno za střed vesmíru. Své jméno získalo díky tomu, že za císařské Číny bylo nepřístupné obyčejným smrtelníkům. Dovnitř smělo kromě císařské rodiny pouze vybrané služebnictvo a hosté. Jedná se o největší palácový komplex na světě. Palác má téměř kilometr na délku a 750m na šířku. Je obehnáno vysokou purpurovou zdí s obrannými věžemi v každém rohu a vodním příkopem.

Hlavní vstup do palácového komplexu je z jižní brány Nebeského klidu, kolem Sunjatsenova parku a přes mohutnou Polední bránu. Za touto branou je Zlatý potok ve tvaru tatarského luku přes který vede pět mramorových mostů. Dále se zde nachází ohromné nádvoří, které pojme sto tisíc lidí s vyvýšenou trojicí síní. Dále na sever pokračuje brána Nebeské čistoty a palác Pozemského klidu. Úplně na severu města je nevelká Císařská zahrada a brána Božské udatnosti. Kolem osy města je ohromné množství sálů a paláců pro ubytování a vzdělávání.


V Zakázaném městě žili od 16. století císaři dynastie Ming a Qing. Postaveno bylo tak, aby do posledního detailu splňovalo principy Jin a Jan a symboliku tehdejší čínské kosmologie. Všechny sály mají vstup z jižní strany a jsou střeženy dvojicí lvů. Poblíž stojí ohromné nádoby na vodu pro případ požáru. Důležité jsou barvy střech a zdí. Žlutá barva je barvou císařskou, všechny budovy proto mají žlutou střechu. Výjimkou je knihovna, která má střechu černou - barva symbolizující vodu a voda chrání před ohněm. Modrá je barva nebe, zelená je barva budhistických chrámů a purpurová je barva ohně. Schodiště a podnože jsou z bílého mramoru. Každý detail ve městě nese vyobrazení draka - symbolu císařské moci a mužského principu. Devítka je v čínské kultuře důležité magické číslo. Proto lze v Zakázaném městě nalézt 9999 místností a v každém detailu se vyskytuje číslo devět nebo jeho násobek - například počet hřebů ve dveřích, nebo sloupů či střešních nosníků.

Tipy na zájezdy - Peking - Zakázané město

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Čína

Čína - to nejlepší z říše středu
Peking - Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších zemí světa. 

Termín: 19.10.2019 - 28.10.2019     Cena od: 48990 Kč