Další fotografie

Šanghaj - Nábřeží Bund Šanghaj - Nankingská třída

Reklama

Čína - Šanghaj

Šanghaj - Pchu-tung

Šanghaj patří mezi nejlidnatější města Číny a významné hospodářské centrum této země - nachází se zde například jeden z největších přístavů světa. První zmínka o místě pochází z roku 960, kdy se zde rozvinul již zmiňovaný přístav.

Roku 1553 bylo město opatřeno hradbami na ochranu proti pirátům. Během 19. století učinila strategická poloha při ústí největší čínské řeky ze Šanghaje jedno z hlavních středisek obchodu se Západem. Na počátku 20. století měla Šanghaj dvě moderní univerzity a byla symbolem moderní a prosperující Číny. Roku 1927 vznikla sloučením cizineckých čtvrtí s okolními obcemi Velká Šanghaj, jež měla 2,6 milionu obyvatel. V letech 1937-1945 byla Šanghaj, po bojích s Japonskem, ve kterých zemřelo přes 200 000 lidí, okupována právě Japonskem. Od roku 1949 je však Šanghaj pod komunistickou vládou. V roce 1990 pak došlo ke zřízení zvláštní hospodářské zóny Pchu-tung, kde vyrostly velkolepé mrakodrapy a nové mezinárodní letiště.


V Šanghaji nelze najít středověké památky, avšak se zde nachází několik zajímavých budov moderní architektury. Dominantu města ve čtvrti Chuang-pchu tvoří tzv. Bund, tedy památkově chráněné nábřeží lemované výškovými budovami bank, obchodních společností a hotelů z počátku 20. století. Na protějším břehu se ve čtvrti Pchu-tung tyčí 468 m vysoká věž Perla Orientu z roku 1995 a mrakodrap Ťin Mao s 88 podlažími, který je nejvyšší budovou Číny a čtvrtá nejvyšší budova světa. Na Náměstí Lidu v Chuang-pchu lze najít novou budovu Šanghajského muzea s bohatými uměleckohistorickými sbírkami obsahují předměty od nejstarších bronzů z období Šang až po nábytek z časů dynastie Čching. Za návštěvu také stojí Nankingská třída, jedna z hlavních obchodních tepen města, která dále směřuje k buddhistickému chrámu Ťing-an (Chrám Klidu a Míru.). Pro fanoušky sportu jisté není bez zajímavosti, že se u Šanghaje nachází automobilový okruh pro závody Formule 1, na němž se 26. září 2004 poprvé jela Velká cena Číny.

Tipy na zájezdy - Šanghaj

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Čína

Čína - to nejlepší z říše středu
Peking - Vydejte se s námi do daleké a exotické Číny, jedné z nejrozmanitějších a nejosobitějších zemí světa. 

Termín: 19.10.2019 - 28.10.2019     Cena od: 48990 Kč