Další fotografie

Pyramidy a sfinga v Gíze - Karnak - Hurghada - Káhira - Abú Simbel -

Reklama

Egypt - poznávací a pobytové zájezdy s CK SLAN tour

Egypt je arabská republika rozprostírající se okolo řeky Nil v severovýchodní Africe. Jeho sousedy jsou Libye, Súdán a Izrael. Jeho břehy omývají dvě moře - Středozemní a Rudé moře. Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky. Většina z přibližně 78 milionů obyvatel žije, kvůli existenci jediné orné půdy na území Egypta, poblíž břehů řeky Nil a to na ploše 40 000 čtverečních kilometrů.

egypt-písmo -

Egypt je tedy znám především díky starověké civilizaci. S tím souvisí řada světověznámých atraktivit, které se každoročně stávají cíli nepřeberného množství turistů z celého světa. Jde například o pyramidy v Gíze, Káhiru, město Alexandrii, Nil nebo město Luxor, ve kterém se nachází početné starověké artefakty, jako jsou chrámový komplex Karnak a Údolí králů.

Historie Egypta

Historie Egypta patří mezi nejdelší souvislé historie sjednoceného státu. Snaha ovlivnit nilské záplavy vedla v době 3 000 př. Kr. ke vzniku jednoho z prvních států na světě. Roku 3150 př. n. l. sjednotil faraon Menes Horní a Dolní Egypt. Vznikla Stará říše jejíž faraoni si nechávají budovat pyramidy. První pyramidu pojmenovanou po sobě nechal postavit faraon Džoser kolem 2610-2590 př. Kr. Poté došlo k nesčetným střídání faraonů a různých vládců na trůnu, až se stal v roce 1517 Egypt tureckou provincií. To se změnilo roku 1922 kdy vyhlásil Egypt pod vládou Fuada I. samostatnost jako Egyptské království. A konečně roku 1952 došlo v Egyptě k převratu a byla vyhlášena Egyptská republika, která existuje dodnes.

Tipy na zájezdy - Egypt

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz