Další fotografie

Asuán -

Reklama

Egypt - Asuán

Asuán -

Asuán je město na jihu Egypta, často nazývané branou černé Afriky. Leží v oblasti prvního nilského kataraktu, který od starověku tvořil přirozené hranice Egypta. Přibližný počet obyvatel je 285 000.

Mezi nejznámější asuánské památky patří vykopávky města Abu na ostrově Elefantina. Město Abu existovalo od 3. tisíciletí př.n.l až do 14. století n.l. a nálezy, které jsou umístěné v Asuánském muzeu, nám ukazují na bohatost a význam tohoto místa. Za návštěvu také jistě stojí Kitchenerův ostrov, který je znám pro svoji botanickou zahradu. Dále zde najdeme hrobky faraonských hodnostářů, zříceniny kláštera sv. Simeona ze 7. století nebo moderní Núbijské muzeum a starověké lomy. Žula z asuánských lomů byla hojně využívána po celý starověk a najdeme ji téměř na každé egyptské stavbě. Turisticky populární je také nedokončený obelisk královny Hatšepsut, jehož výška měla být 42 metrů a hmotnost 1 168 tun. Obelisk však během výroby prasknul a práce byly zastaveny.


Přestože se v Asuánu nacházejí výše uvedené památky, je město většinou používáno jako rozcestník pro zajímavé turistické cíle v jeho blízkém okolí nebo jako výchozí bod pro plavby po Nilu do Luxoru, Káhiry či Súdánu. Z památek ležících mimo Asuán je nejblíže (cca. 4 km) chrám bohyně Eset na ostrově Philae založený r. 350. př.n.l. Nedaleko chrámu stojí rozsáhlá hráz Velké přehrady u Asuánu s památníkem sovětsko-egyptského přátelství. Asi nejlákavější turistický cíl v okolí představuje chrámový komplex Abú Simbel (cca. 250 km na jih), který byl vybudován faraónem Ramessem II. (1290 - 1224 př. Kr.) a je součástí listiny světového dědictví UNESCO.

Tipy na zájezdy - Asuán

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Egypt