Další fotografie

Hurghada -

Reklama

Egypt - Hurghada

Hurghada -

Hurghada je egyptské město a přístav ležící na pobřeží Rudého moře v němž žije asi 40 000 obyvatel. Město je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře.

Od 90. let 20. století zažívá Hurghada velmi rychlý rozvoj díky stavbě nových hotelů, vybudování nového mezinárodního letiště a přílivu zahraničních investic do turistického ruchu. V současnosti se dělí Hurgháda na několik oblastí: první je pěkné turistické středisko El Gouna, stará část se nazývá El dahar, novější část Sakkala a nejnovější oblastí je Makadi.


V Hurghadě najdeme 20 kilometrů dlouhý pás písčitých pláží, podmořské korálové útesy a nechybějí ani nabídky výletů do Káhiry a Luxoru. Kromě výletů za historií lze v Hurghadě zakoupit i cesty na blízké ostrůvky, nejznámější z nich je ostrov Giftun, kde můžeme odbivovat nádherné korálové útesy. Voda zde má v zimní sezoně teplotu kolem 20-25 stupňů Celsia, v létě je pak ještě mnohem teplejší. Zajímavostí je, že se v Hurghádě nachází česká restaurace - Praha Cafe. V oblasti El dahar lze navštívit místní bazar a v oblasti celé Hurghady se nachází také různé mešity.

Tipy na zájezdy - Hurghada

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Egypt