Další fotografie

Reklama

Finsko - Lahti - středisko zimních sportů

Lahti -

Lahti je město v jižním Finsku. Leží na jižním okraji jezera Vesijärvi. Se svými necelými 100 000 obyvateli se mezi finskými městy řadí na sedmé místo mezi Oulu a Kuopio. Město se rozkládá na 154,60 km2, z čehož 19,56 km2 je vodní plochy. Samostatným městem se stalo v roce 1905. Původně bylo součástí sousedícího města Hollola, ale dnes je již mnohem větší než jeho soused. Se současným počtem obyvatel se řadí po Tampere na druhé místo mezi finskými vnitrozemskými městy.

Lahti je známé především jako město zimního sportu. Konají se tu závody v lyžování a mistrovství světa ve skocích na lyžích. V roce 1997 se tu konaly 5. Světové hry, které představují náhradu za olympijské hry pro neolympijské sporty. Celkem šestkrát hostilo Lahti Světový pohár v lyžování.


Kromě sportovišť zde však můžete navštívit novou koncertní a kongresovou budovu - Sibelius Hall, která je pojmenovaná po finském skladateli Jeanu Sibeliovi. Budova je postavena ze dřeva, má výbornou akustiku a je sídlem zdejšího symfonického orchestru, který patří k nejlepším ve Finsku. V Lahti je také možné si prohlédnout městskou radnici z počátku 20.století a hudební fontánu v parku Kariniemi, kde se konají večerní představení v létě a na podzim.

Tipy na zájezdy - Lahti - středisko zimních sportů

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Finsko