Další fotografie

Albi - katedrála sv. Cecílie

Reklama

Francie - Albi

Albi -

Jedná se o město ležící na jihu Francie v departmentu Tarn a regionu Midi-Pyrénées. V současnosti má okolo 46 000 obyvatel. Nachází se na řece Tarn 50 km severozápadně od Toulouse, přibližně ve středu jižní Francie.

Město bylo založeno Římany po jejich dobytí Galie v roce 51 př.n.l jako osada Civitas Albiensium. Nejednalo se však o žádné významné antické město. V roce 1040 došlo ke stavbě Starého mostu, který se stal důležitým faktorem ovlivňujícím obchod. A protože zde objem obchodu vzrůstal, došlo také k výstavbě nových městských čtvrtí. Ve 12. a 13. století si zde Kataři zřídili vlastní formu křesťanství, která však byla církví i státem odsouzena a byla následně proti Katarům vyhlášena křížová výprava, díky niž bylo toto město mezi lety 1209 a 1229 zcela zničeno. Na konci 13. století dokončil v Albi biskup Bernard de Castanet budování biskupského Paláce de la Berbie, který spíše vypadá jako vojenská pevnost. K novému rozvoji města došlo v období Renesance, kdy zde bylo z rostliny "Isatis Tinctoria? vyráběno proslulé barvivo. Z tohoto období se zde zachovaly krásné a luxusní renesanční měšťanské domy vybudované obchodníky s barvivem. Město si dodnes zachovalo charakter historického města, jemuž jako hlavní stavební materiál dominuje režné cihelné zdivo, které je typické pro celou historickou provincii Languedoc.


Největší pamětihodností města je katedrála sv. Cecílie. Její stavba započala roku 1282 a byla dokončena roku 1482. Katedrála je mohutná a zvenčí působí dojmem nepřístupné vojenské pevnosti. Zdi katedrály jsou 6 metrů široké a není proto divu, že se jedná se o nejmohutnější stavbu z pálených cihel na světě. V letech 1515 - 1540 byla ke katedrále přistavěna 78 m vysoká věž zvaná Baldaquin. Interiér katedrály je bohatě vyzdoben freskami italských renesančních umělců, z nichž vyniká obzvláště freska Posledního soudu z 15. století.


Z dalších pamětihodností nám město nabízí Palais de la Berbie, který představuje jednu z nejstarších a nejlépe dochovaných hradních staveb ve Francii. Dále zde najdeme již zmíněný starý most, nazývaný Pont Vieux, který je používán ještě ticíc let po svém vzniku. Byl vybudován z kamene v roce 1035, měří 151m a jeho součástí je i padací most. Za návštěvu také jistě stojí Museum Henriho de Toulouse-Lautrec, které obsahuje nejrozsáhlejší sbírku prací tohoto francouzského malíře a rodáka z Albi. Vedle jeho prací najdeme v muzeu také množství děl Edgara Degase, Augusta Rodina a dalších významných umělců.

Tipy na zájezdy - Albi

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Francie

Hotel Excelsior 4*, Nice - letecky
Nice - Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní na jednom z nejkrásnějších místa Francouzské riviéry - Nice. Nice je francouzské město ležící na jihu mezi Cannes a Monakem na Azurovém pobřeží. Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Neopakovatelnou atmosféru Nice si prostě musíte vychutnat na vlastní kůži!

Termín: 27.09.2019 - 29.09.2019     Cena od: 12690 Kč

Hotel Kyriad Centre Gare 3*, Nice - letecky
Monako - Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní na jednom z nejkrásnějších místa Francouzské riviéry - Nice. Nice je francouzské město ležící na jihu mezi Cannes a Monakem na Azurovém pobřeží. Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Neopakovatelnou atmosféru Nice si prostě musíte vychutnat na vlastní kůži!

Termín: 01.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 8690 Kč

Hotel Metropol 3*, Paříž - letecky
Paříž - loď na Seině

Pár dní v Paříži mohou stejně tak dobře prožít milenci, novomanželé, přátelé i ti, kteří chtějí zavzpomínat, jaké to bylo, když jim tehdá bylo dvacet let. Můžete strávit třeba celý den v Louvru, procházet se kolem Seiny, navštívit majestátní Notre Dame a nebo jen tak bloumat uličkami v Latinské čtvrti. Je to jen kousek, letadlem jste tam za pár desítek minut. Tak proč to nezkusit?

Zaleťte si na víkend do Paříže. Letecké zájezdy do Paříže za mimořádně výhodnou cenu!

Termín: 31.01.2020 - 02.02.2020     Cena od: 5990 Kč

Hotel Trocadero 2*, Nice - letecky
Nice - přístav Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní na jednom z nejkrásnějších místa Francouzské riviéry - Nice. Nice je francouzské město ležící na jihu mezi Cannes a Monakem na Azurovém pobřeží. Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Neopakovatelnou atmosféru Nice si prostě musíte vychutnat na vlastní kůži!

Termín: 13.09.2019 - 15.09.2019     Cena od: 10490 Kč

Hotel Kyriad Centre Gare 3*, Nice - letecky
Monako - Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní na jednom z nejkrásnějších místa Francouzské riviéry - Nice. Nice je francouzské město ležící na jihu mezi Cannes a Monakem na Azurovém pobřeží. Typické pro Nice jsou secesní stavby, dlouhé pláže a nádherné promenády lemované palmami a malými obchůdky. Neopakovatelnou atmosféru Nice si prostě musíte vychutnat na vlastní kůži!

Termín: 04.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 8690 Kč