Další fotografie

La Rochelle -

Reklama

Francie - La Rochelle

La Rochelle -

Jde o přístavní město v západní Francii nacházející se na pobřeží Atlantického oceánu v Biskajském zálivu. Je hlavním městem departmentu Charente-Maritime. V současnosti má okolo 80 000 obyvatel. Přístav je přirozeně chráněn bariérou ostrovů Ré, Orleon, Aix a Madame. S ostrovem Ré je město spojeno od roku 1988 nejdelším mostem ve Francii.

Ve starověku byla oblast La Rochelle součástí Galie. Římané tuto oblast obsadili a poté zde začali s výrobou soli a vína. Z této doby se zde dochovaly římské domy a nádrže na výrobu soli. Prvním předchůdcem dnešního města byla vesnice Cougnes. Samotné La Rochelle vzniklo v 10. století, kdy původní vesnici udělil Vilém III. d'Aquitaine městská a přístavní práva. Již ve 12. století se město stalo významným přístavem. Roku 1130 bylo město obehnáno hradbami a roku 1137 se stalo svobodným přístavem. To učinilo z La Rochelle největší přístav na Atlantském pobřeží a na následná tři století zajistilo městu prosperitu také díky vínům z nedalekého Cognacu. Okolo města byly mezi lety 1160 a 1170 postaveny nové hradby, které byly ke konci století rozšířeny ještě o hrad Vauclair. Za zachování loajality ke králi během anglické revolty bylo La Rochelle odměno roku 1199 osvobozením od daní a rozšířením politických a soudních pravomocí. Na jejich základě proběhla ve městě první volba starosty v celé francouzské historii.

Tipy na zájezdy - La Rochelle

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Francie

Francie, zámky na Loiře (fly and drive)
chateau de Chambord - Zámek v údolí Loiry Údolí Loiry a proslulé zámky v této oblasti patří k nejkrásnějším místům Francie.  Zámků v této oblasti se nachází více než 100, především z dob renesance.
V rámci vašeho zájezdu si můžete vybrat k návštěvě ty nejkrásnější.

Termín: 09.08.2020 - 12.08.2020     Cena od: 13990 Kč

Hotel Metropol 3*, Paříž - letecky
Paříž - loď na Seině Paříž je bezesporu nejkrásnějším městem Francie. Paříž je plná zajímavých památek, které stojí za to vidět. Určitě byste neměli minout katedrálu Notre-Dame, která je považována za nejkrásnější ukázku středověkého stavitelství v Paříži. Samozřejmostí, kterou budete okouzleni, je symbol Paříže - Eiffelova věž. Nejznámější a nejdelší pařížská třída Champs-Elysées - centrum nejluxusnějších prodejen, restaurací a kaváren - je také povinností každého návštěvníka města.

Termín: 30.10.2020 - 01.11.2020     Cena od: 10390 Kč

Hotel Royal Elysees 4*, Paříž - letecky
Paříž - Louvre Bez ohledu na to jakou Paříž návštěvník hledá, může k jejímu osobitému kouzlu proniknout jen tehdy, když se nechá volně unášet a dopřeje si dostatek času k pozorování života na ulicích a náměstích, v kavárnách a na tržnicích. Paříž je město kultury, krásy, slávy, romantiky, smyslnosti, zábavy, historie a samozřejmé také módy. V blízkosti tohoto hotelu se nachází např. Vítězný oblouk jehož návštěvu rozhodně nesmíte vynechat.

Termín: 13.11.2020 - 17.11.2020     Cena od: 12490 Kč

Paříž - Easy Fly (letecky)
Paříž - Eiffelova věž

Město na Seině si uchovává svůj věhlas napříč staletími i generacemi. Pár dní v Paříži mohou stejně tak dobře prožít milenci, novomanželé, přátelé i ti, kteří chtějí zavzpomínat, jaké to bylo, když jim tehdá bylo dvacet let. Můžete strávit třeba celý den v Louvru, procházet se kolem Seiny, navštívit majestátní Notre Dame a nebo jen tak bloumat uličkami v Latinské čtvrti. Je to jen kousek, letadlem jste tam za pár desítek minut. Tak proč to nezkusit?

Zaleťte si na víkend do Paříže. Letecké zájezdy do Paříže za mimořádně výhodnou cenu!

Termín: 07.08.2020 - 09.08.2020     Cena od: 5190 Kč

Katedrální gotika francouzské Pikardie
Renesanční zámek CHANTILLY - Autobusový zájezd bez nočních přejezdů!

Termín: 12.04.2021 - 18.04.2021     Cena od: 15990 Kč