Další fotografie

Poitiers - Poitiers - chrám Notre-Dame-la-Grande

Reklama

Francie - Poitiers - krásné středověké město

Poitiers -

Jedná se o město ležící na řece Clain na západě centrální Francie, které je známé především svými malebnými uličkami plnými středověkých domů postavených v románském slohu a také velkými historickými událostmi, které se zde odehrály. Obyvatelé Poitiers si říkají Pictaviens (mužský rod) a Pictaviennes (ženský rod). Celkový počet obyvatel se pohybuje okolo 85 000.

Město bylo založeno keltským kmenem Piktonů. Po obsazení území Římany získalo název Limonum. O padesát let později bylo město dobyto ariánskými Vizigóty a stalo se tak jedním z hlavních sídel jejich králů. Roku 507 se Potiers dostalo pod nadvládu Franské říše. Eleonora Akvitánská, která ve městě často pobývala, jej nechala opevnit a roku 1199 mu udělila městská práva. Roku 1432 se zde Karel VII. Francouzský nechal prohlásit králem, kvůli tomu, že Paříž byla v té době obsazena Angličany. V témže roce byla založena místní univerzita.


Z pamětihodností zde najdeme Baptistérium svatého Jana ze 4. století, což je nejstarší kostel ve Francii, chrám Notre-Dame-la-Grande, Palác Poitiers, který je sídlem vévodů akvitánských, Kostel St-Hilaire-le-Grand z 11. století nebo například Parc de Futuroscope (zábavní park a vzdělávací centrum). A jak již bylo řečeno v úvodu, nachází se zde spoustu středověkých domů a dalších objektů ze středověku, které si jistě zaslouží vaší návštěvu.

Tipy na zájezdy - Poitiers - krásné středověké město

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Francie

Hotel Ambassadeur 3*, Paříž - letecky
Paříž - Co se vám vybaví když se řekne Paříž? Eifelovka? Móda? Moulin Rouge? Luxusní parfémy? Nebo něco úplně jiného? Ať už vás při vyslovení tohoto města napadne cokoliv, určitě máte pravdu, protože Paříž je skoro vším co si dokážete představit. Francouzská metropole je hlavním městem módy, umění i kultury. K památkám které byste určitě neměli minut rozhodně patří: Eiffelova věž, Elysejská pole, Invalidovna, Montmartre, Saint Germain, slavná katedrála Notre - Dame, Louvre, Vítězný oblouk a mnoho dalších památek, parků, muzeí a galerií. Pokud vám zbude čas, vyražte třeba do divadla, nebo do jedné z mnoha hudebních kaváren, kde nasajete nezapomenutelnou a nezaměnitelnou atmosféru tohoto nádherného města.
 S námi si do Paříže zaletíte za mimořádně výhodné ceny.

Termín: 12.06.2020 - 14.06.2020     Cena od: 8190 Kč

Francie, zámky na Loiře (fly and drive)
chateau de Chambord - Zámek v údolí Loiry Údolí Loiry a proslulé zámky v této oblasti patří k nejkrásnějším místům Francie.  Zámků v této oblasti se nachází více než 100, především z dob renesance.
V rámci vašeho zájezdu si můžete vybrat k návštěvě ty nejkrásnější.

Termín: 03.09.2020 - 06.09.2020     Cena od: 14990 Kč

Paříž - Easy Fly (letecky)
Paříž - Eiffelova věž

Město na Seině si uchovává svůj věhlas napříč staletími i generacemi. Pár dní v Paříži mohou stejně tak dobře prožít milenci, novomanželé, přátelé i ti, kteří chtějí zavzpomínat, jaké to bylo, když jim tehdá bylo dvacet let. Můžete strávit třeba celý den v Louvru, procházet se kolem Seiny, navštívit majestátní Notre Dame a nebo jen tak bloumat uličkami v Latinské čtvrti. Je to jen kousek, letadlem jste tam za pár desítek minut. Tak proč to nezkusit?

Zaleťte si na víkend do Paříže. Letecké zájezdy do Paříže za mimořádně výhodnou cenu!

Termín: 18.09.2020 - 20.09.2020     Cena od: 6390 Kč

Hotel Du Quai De Seine 2*, Paříž - letecky
Paříž - Francouzská metropole je hlavním městem módy, umění i kultury. K památkám které byste určitě neměli minut rozhodně patří: Eiffelova věž, Elysejská pole, Invalidovna, Montmartre, Saint Germain, slavná katedrála Notre - Dame, Louvre, Vítězný oblouk a mnoho dalších památek, parků, muzeí a galerií. Pokud vám zbude čas, vyražte třeba do divadla, nebo do jedné z mnoha hudebních kaváren, kde nasajete nezapomenutelnou a nezaměnitelnou atmosféru tohoto nádherného města.

Termín: 04.09.2020 - 06.09.2020     Cena od: 6290 Kč

Francie, zámky na Loiře (fly and drive)
chateau de Chambord - Zámek v údolí Loiry Údolí Loiry a proslulé zámky v této oblasti patří k nejkrásnějším místům Francie.  Zámků v této oblasti se nachází více než 100, především z dob renesance.
V rámci vašeho zájezdu si můžete vybrat k návštěvě ty nejkrásnější.

Termín: 17.12.2020 - 20.12.2020     Cena od: 11990 Kč