Další fotografie

Killarney - Ross Castle

Reklama

Irsko - Killarney - Killarney National Park

Killarney -

Killarney National Park je první národní park v zemi, který přenechal státu majitel sídla Muckross House v roce 1932. Tento národní park se nachází v západním Irsku. Park byl několikrát rozšířen a dnes jeho rozloha činí 10 289 hektarů.

Původní jádro mělo rozlohu cca 4 300 hektarů a jednalo se o okolí Muckross House. Později k němu byla přidávána okolní krajina včetně Knockreer, Ross Island, Innisfallen a oblasti Glena, Ullauns a Poulagower. Celý park lze projít pěšky nebo projet na kole malebnou krajinou pod vysokými horami a hustými dubovými lesy. Turisté mohou v atraktivním okolí parku navštívit i kulturní památky jako je třeba opatství Muckross.

Příznivce si získává svým rozmanitým přírodním bohatstvím zahrnujícím jezera, řeky, vodopády, rašeliniště, stále-zelené dubové lesy a pohoří Mangerton, Torc, Shehy a Purple. Nemalou pozornost si zaslouží historické budovy, trosky hradů a opatství, největší pozornost však přitahují jezera. Ale také zde stojí za shlédnutí Opatství Mucross Abbey, jež založili roku 1448 františkáni, vodopád Torc (který je vysoký 18 metrů) nebo Ross Castle. Na tomto hradě si můžete prohlédnout expozici dubového nábytku, která pochází ze 16. a 17. stol.

Tipy na zájezdy - Killarney - Killarney National Park

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Irsko