Další fotografie

Reklama

Irsko - Oblast řeky Shannon

Pohoří Galty -

Tato oblast zahrnuje hrabství Clare, Limerick a Tipperary, která se rozprostírají podél dolního toku nejdelší irské řeky Shannon.

Je to oblast velice rozmanitá, najdeme tu lehce zvrásněnou krajinu plnou polí a luk přecházející v pohoří Galty v Tipperary, ale i nádherná vápencová území na plošině Burren. Je to oblast středověkých pevností, významných historických měst a nádherné irské hudby (obzvláště hrabství Clare).
Nachází se tu několik důležitých nalezišť z doby kamenné, mimo jiné sídliště u jezera Lough Gur.
Region byl od 5. století částí Munsteru, jedné ze 4 keltských provincií v Irsku. V hrabství Tipperary se nachází opevněné opatství Rock of Cashel, které bylo přes 700 let sídlem munsterských vládců. V 10. století sem pronikli vikingští dobyvatelé, ale irští králové se jim postavili tvrdě na odpor. V průběhu normanské epochy zde byl vybudován významný hrad Bunratty Castle a mnoho dalších pevností soupeřících svou nádherou a impozancí s pevnostmi anglo-irských rodů. V této době patřila většina regionu pod správu rodů Butlerů (území Tipperary) a Fitzgeraldů (území Limericku).

Limerick se stal proslulým historickým místem v roce 1691, kdy ho oblehla vojska Viléma Oranžského, a kde byla později sepsána mírová smlouva, která podnítila odchod katolické šlechty do Evropy.

Tipy na zájezdy - Oblast řeky Shannon

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Irsko