Další fotografie

Reklama

Irsko - The Burren - hrabství Clare

The Burren -

The Burren - od slova "boirrean", jež znamená "skalnatá země".

Burren je krasová oblast, která působí na první pohled nehostinným a pustým dojmem, avšak je pozoruhodná svou přírodou a velkým množstvím botanických rarit.

Tato jedinečná krajina láká návštěvníky k pěší turistice. V těchto místech naleznete také pro návštěvníky přístupnou jeskyni Aillwee Cave, která se stala přední turistickou atrakcí díky svým stalagmitům, stalaktitům a vodopádům.

Krajina oblasti Burren je speciální. Vápenec se štěpí a mění působením počasí. Všude nalezneme stopy megalitických hrobů (např. známý Poulnabrone), kruhových pevností, podzemních prostor, mohyl, posvátných pramenů a kamenných seskupení. Tak obrovské množství kamene ovlivňuje lidskou představivost. Nejenom 3 000 let př. Kristem, ale i dnes lidé z kamenů skládají různé tvary, možná i s nějakým (neznámým) účelem.

Otvory mezi skálami obsahují trochu půdy a blízko země je trochu tepleji, protože kámen se lehce zahřeje od sluníčka, kdykoli vysvitne. Výsledkem této souhry jsou rozmanité rostliny i množství můr a motýlů.

Dívejte se dolů a spatříte to nejkrásnější, co tato oblast nabízí.

Tipy na zájezdy - The Burren - hrabství Clare

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Irsko