Další fotografie

Reklama

Jordánsko - poznávací a pobytové zájezdy s CK SLAN tour

Jordánsko, oficiálním názvem Jordánské hášimovské království, je stát v oblasti Blízkého východu. Jeho sousedy jsou Irák, Izrael, Saúdská Arábie, Sýrie.

Jordánsko  je jednou z nejpohostinnějších zemí na světě. Je domovem jednoho z nových divů světa, starodávného skalní město Nabatejců - Petry, ale i měsíční krajiny Vádí Rum, která okouzlila Lawrence z Arábie.

Skalní město Petra - hrobka Bas´is

Východní Jordánsko jsou převážně pouště a jižní jsou polopouště. Pouze 4 % země jsou vhodné k obdělávání půdy a 8 % se používá jako pastviny. Přesto je zemědělství hlavní činností a zaměstnává 20 % aktivního obyvatelstva. Hlavními produkty jsou rajčata, olivy, tabák, citrusy a pšenice. V zemi je víc než milion ovcí, 450 000 koz, 33 000 kusů dobytka a 14 000 velbloudů. Některá z těchto zvířat jsou ještě stále chována kočovnými beduíny. Vážným problémem je eroze půdy. Některé oblasti jsou uměle zavlažovány. Nejlepší půdou pro pěstování ovoce je Západní břeh, ale celkem dobře se plodinám daří i v údolí řeky Jordán a na svazích kolem něho. V oblasti jižní pouště byly zřízeny farmy využívající vodu která se čerpá z hlubokých podzemních zásobníku vody. Rybaření v řece Jordánu a Jarmuk slouží jako potravinový zdroj. V roce 2005 je Jordánsko poměrně bezpečná země i pro turistiku, za předpokladu, že se pohybujete v obydlených oblastech větších měst a pobřeží Rudého moře. Naproti tomu odlehlé oblasti bezpečné nejsou a mohou ještě stále obsahovat např. miny zbylé po válečných konfliktech - běžně v nich najdete značku lebky se zkříženými hnáty, která označuje neprověřené území.

Turistickým magnetem Jordánská je zejména skalní město a archeologické naleziště Petra, které bylo zařazeno na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V bibli je označováno jako Selá a Arabové je mu dali jméno Mojžíšovo údolí.

Tipy na zájezdy - Jordánsko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

To nejlepší z Jordánska
Wadi Rum -

Jordánsko nabízí kombinaci úchvatných přírodních a historických památek. Petra patří mezi největší divy světa a samozřejmě nechybí na seznamu památek Unesco. Mrtvé moře udivuje svými fyzikálními zvláštnostmi. A krajina Wadi Rum  vás dokáže přenést až na Mars! Nechybí ani zcela unikátní nocleh v pouštních stanech.


Termín: 31.10.2020 - 03.11.2020     Cena od: 18990 Kč

Perly Jordánska
Skalní město Petra - hrobka Bas´is

Jordánsko nabízí kombinaci úchvatných přírodních a historických památek. Petra patří mezi největší divy světa a samozřejmě nechybí na seznamu památek Unesco. Mrtvé moře udivuje svými fyzikálními zvláštnostmi. A krajina Wadi Rum  vás dokáže přenést až na Mars!


Termín: 27.10.2020 - 31.10.2020     Cena od: 24990 Kč

Jordánsko s výletem do Izraele
Ammán - mešita krále Abduláha

Na tomto zájezdu na váš čekají úchvatné památky Unesco (Petra, Madaba, Jerash), majestátní křižácké hrady (Kerak, Shobak, Ajlun) i fascinující pouštní údolí  Wadi Rum. Vykoupat se budete moci ve dvou mořích a podíváte si i na místa biblických příběhů Svaté země (hora Nebo, Jeruzalém , Betlém).


Termín: 13.04.2021 - 20.04.2021     Cena od: 32990 Kč