Další fotografie

Ammán - římský amfiteátr Ammán -

Reklama

Jordánsko - Ammán - hlavní město Jordánska

Ammán -

Ammán je hlavním městem Jordánska a žije v něm okolo 2,5 miliónu obyvatel. Najdeme ho na severozápadě země. Jeho průměrná nadmořská výška dosahuje téměř 780 m n. m.

Město bylo založeno před několika tisíci lety. Ve 13. století př. n. l. se stal centrem aramejských Ammónců. V 11. století př. n. l. byl dobyt Izraelci. V antice bylo město známé jako Filadelfia. V roce 63 př. n. l. se Ammán připojil ke svazu svobodných měst, který se nazýval Dekapolis, stejně jako tento svaz však bylo i město pod nadvládou starověkého římského impéria. V roce 635 se Ammán dostal pod arabskou nadvládu. Od roku 1517 byl Ammán součástí Osmanské říše. V roce 1921 došlo k vytvoření emirátu Zajordánsko s hlavním městem Ammánem. Po skončení druhé světové války roku 1946 získala země nezávislost a v roce 1948 došlo k jejímu přejmenování na Jordánsko, přičemž zůstal Ammán jeho hlavním městem.


Historické jádro města je tvořeno citadelou. Zde můžeme navštívit mešitu Al-Husejn, římský amfiteátr s kapacitou 6 000 míst k sezení nebo městský súk, kde je možné sehnat vše od rozmanitých druhů koření až po zlaté šperky. V podzemí města se nachází Muzeum folkloru a Jordánské muzeum lidových tradic, kde jsou k vidění pěkné sbírky tradičních oděvů, mozaik a beduínských šperků. Strmá ulice Šabsúg Street nám zase dává možnost zažít nádherný výhled na kopce a údolí města. Za návštěvu také stojí palác Al-Kasr, jehož součástí je i římská ulice s kolonádou. Ve středu města se pak nalézá mešita krále Abdalláha s modrou kopulí a Královské kulturní centrum, kde se pořádají vyhlášené kulturní akce a výstavy.

Tipy na zájezdy - Ammán - hlavní město Jordánska

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Jordánsko