Další fotografie

Skalní město Petra - amfiteátr Skalní město Petra - hrobka Bas´is

Reklama

Jordánsko - Petra - jedinečné skalní město

Skalní město Petra -

Petra je skalní město a archeologické naleziště v Jordánsku. Od roku 1985 je zařazena na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V bibli je označováno jako Selá a Arabové mu dali jméno Mojžíšovo údolí.

Město původně vzniklo jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tři údolí. Odhaduje se, že bylo založeno Nabajetci a to mezi 3. stoletím př.n.l. a 1. stoletím n.l. Petra se stala hlavním městem království Nabajetců. Nachází se zde spoustu chrámů, hrobek nebo amfiteátrů, které jsou vytesány do pískovce. Město dosáhlo největšího rozkvětu a významu kolem roku 62 př.n.l., kdy tu žilo asi kolem 30 000 lidí. Petru opustili poslední lidé po druhém ničivém zemětřesení v 6. století n.l. a údolí tak upadlo postupně v zapomnění. Stala se tajemstvím místních beduínů, kteří existenci skalního města pečlivě skrývali před světem.


Skalní město Petra bylo také díky své jedinečnosti použito v mnoha filmech, např. Indiana Jones a poslední křížová výprava nebo Mumie se vrací. Dne 7. 7. 2007 byla Petra vyhlášena jako nový div světa.

Tipy na zájezdy - Petra - jedinečné skalní město

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Jordánsko