Další fotografie

Wadi Rum - Wadi Rum -

Reklama

Jordánsko - Wadi Rum

Wadi Rum -

Poušť Wadi Rum se řadí k nejúžasnějším přírodním zajímavostem na celém Středním východě. Hlavně proto, že až do výšky 600 m se zde tyčí obrovské skalní věže zvláštních tvarů a k vidění jsou také skalní mosty.

Wadi Rum se dříve nacházelo na významné obchodní stezce, proto zde není žádnou výjimkou spatřit trosky nabatejského chrámu nebo vyryté nápisy. Zajímavostí je, že se zde natáčel film Lawrence z Arábie. Místo je velice oblíbeným cílem turistů, avšak zde není žádné zázemí. Dá se říct, že jedinými stavbami jsou zde stany z kozí srsti, které obývají beduíni. Výjimkou je vesnice Rúm, kde je možné přespat, pronajmout si džípy, velbloudy či najmout průvodce.


I přesto, že jde především o poušť, nachází se tu pár míst, které stojí za návštěvu. Je to třeba jeskyně v Džabal Amúdu, jež ukrývá skálu, na které je prý vyryta topografická mapa této oblasti pocházející ze 3. tisíciletí př. n. l. Dále stojí za návštěvu Sedm pilířů moudrosti, Lawrenceův pramen nebo skalní most Džabal Umm Frút, který se zvedá přímo z pouště a je možné po něm bez obav přejít.

Tipy na zájezdy - Wadi Rum

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Jordánsko