Další fotografie

Niagarské vodopády - Niagarské vodopády -

Reklama

Kanada - Niagarské vodopády

Niagarské vodopády -

Niagarské vodopády jsou soustavou několika vodopádů na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Vodopády dosahují výšky až 52 metrů.

Po obou stranách vodopádů existují dvě města, která jsou po Niagarských vodopádech pojmenovaná, konkrétně jde o město Niagara Falls v kanadské provincii Ontario a Niagara Falls v americkém federálním státě New Yorku. Vodopády jsou právem velkou turistickou atrakcí celé oblasti. Sledovat je můžeme dobře z kanadské strany, kde jsou obrovské vyhlídkové věže.


V celé oblasti v okolí vodopádu je také řada historických památek, vztahujících se k jedinému vojenskému konfliktu mezi USA a Kanadou v roce 1812. Na horním toku Niagary stojí na kanadské straně pevnost Fort Erie, na dolním toku zase stojí opět na kanadské straně pevnost Fort George a na americké straně stojí Fort Niagara. Pro turisty je zde možnost nechat se svézt pod vodopády po řece Niagaře výletními loděmi. Z kanadské strany je rovněž provrtán tunel pod vodopád "Kanadská podkova", který je dnes používán pouze pro turisty, avšak původně byl použit při budování první hydroelektrárny svého druhu, kterou zde postavil Nikola Tesla.

Tipy na zájezdy - Niagarské vodopády

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Kanada