Další fotografie

Toronto - Toronto - CN Tower

Reklama

Kanada - Toronto - město mrakodrapů

Toronto -

Toronto je kanadské velkoměsto, jež se nachází na severozápadním břehu jezera Ontario a zároveň je hlavním městem provincie Ontario. V současnosti zde žije okolo 5,5 milionu obyvatel a je tak největším kanadským městem. Toronto je město mrakodrapů, najdeme v něm totiž přes 2 000 budov, které měří nad 90 metrů. Jméno "Toronto" pravděpodobně pochází z indiánského slova "tkaronto" znamenající "tam, kde stromy rostou ve vodě".

Co se týče turistických zajímavostí města, v jeho centru se nachází bývalá největší samostatně stojící stavba na světě - CN Tower o výšce 553 metrů, která však byla překonána v roce 2007 výškou stavby Burdž Dubaj. Mezi další turistické a kulturní atrakce řadíme třeba Royal Ontario Museum, Art Gallery of Ontario, Baťa Shoe Museum, Gardiner Museum, National Ballet of Canada, Ontario Science Centre nebo Hockey Hall of Fame (Hokejová Síň Slávy). Za návštěvu také jistě stojí návštěva torontské ZOO, která je jednou z největších na světě a najdeme v ní více než 5 tisíc zvířat.


Mezi zajímavé městské částí Toronta bez pochyby patří Financial District, kde najdeme mnoho mrakodrapů a nebo P.A.T.H, což je největší podzemní obchodní středisko na světě - je 27 km dlouhé a jeho součástí je více než 1 200 obchodů. Asi 25 km severně od centra města nalezneme zábavní park Canada's Wonderland s více než 200 atrakcemi, jehož návštěvnost během léta je přes neuvěřitelných 3 a půl miliónu lidí. Žádnému fanouškovi sportu jistě neuniklo, že je Toronto městem, ze kterého pochází řada týmů v nejvyšších ligách svých soutěží. Zejména jde o kluby Toronto Maple Leafs (NHL) a Toronto Raptors (NBA).

Tipy na zájezdy - Toronto - město mrakodrapů

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Kanada