Další fotografie

Corte -

Reklama

Korsika - Corte

Corte -

Corte leží v geografickém středu ostrova v kdysi jen těžko přístupných místech horské soutěsky, kterou protéká řeka Tavignano. V tomto horském městečku žije okolo 5 700 obyvatel a mnoho studentů zdejší univerzity.

Corte mělo kvůli své poloze odjakživa velký strategický význam. Největšího rozkvětu se ve středověku dočkalo během 15. století, kdy byla aragonským králem zbudována mohutná citadela. Corte bylo vždy střediskem nacionalismu a patriotismu všech Korsičanů. Město bylo za svou existenci několikrát dobyto jak francouzskými legionáři, tak korsickými vzbouřenci. Význam města opět stoupl se znovuotevřením jediné ostrovní univerzity v roce 1981, což sem přilákalo mnoho mladých lidí a Corte tak začalo pulzovat novým životem.


Corte lze rozdělit na tři části. První je nové město táhnoucí se podél celého údolí a neobsahující příliš turistických zajímavostí. Druhou část tvoří pro turisty jistě zajímavé starobylé staré město. Třetí a poslední část představuje pevnost. Ve starém městě nalezneme náměstí Place Paoli, jehož dominantou je bronzová socha Pascala Paoliho, což byl významný korsický obchodník a patriot. Nedaleko tohoto náměstí se nachází zdejší největší bulvár a nákupní třída, náměstí generála Gafforiho nebo kostel Zvěstování s nádherným vyřezávaným oltářem a křížem pocházejícím ze 17. století.


Největší turistickou atrakcí, která neunikne pozornosti žádného návštěvníka je ale bezpochyby zdejší citadela. Ta je jedinou vnitrozemskou pevností takovýchto rozměrů. Hned za branou citadely se nachází Muzeum Korsiky, jenž bylo otevřeno v roce 1997 a ukazuje jak soudobý, tak minulý způsob života na Korsice. Dalším muzeem je muzeum umění a historie.

Tipy na zájezdy - Corte

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Romantická Korsika
Bonifacio - Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize "Na ostrově krevní msty". Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých korsických městeček zasazených v překrásné přírodě i koupání na západním pobřeží. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Termín: 12.06.2020 - 21.06.2020     Cena od: 14390 Kč

Tipy na zájezdy - Korsika