Další fotografie

Reklama

Korsika - Filitosa - místo megalitů

Filitosa -

Jde o nejvýznamnější megalitické naleziště na Korsice nacházející se na vršku malého kopce a táhnoucí se do vzdálenosti cca. 400 metrů.

Stopy lidského osídlení se zde datují z období asi 6 000 let př.n.l., avšak četné menhiry, které jsou zde hlavní turistickou atrakcí, pocházejí z období 3 300 - 1 800 let př.n.l. Předpokládá se, že tyto sochy představovaly skutečné osoby a sloužily jako památníky po jejich smrti. Místo je nyní ve správě rodiny Cesari, která vlastní okolní pozemky a shromáždila v malém muzeu úctyhodnou sbírku nálezů ze všech období - od nástrojů doby bronzové až po anglickou keramiku. V 50. letech sem zmíněná rodina pozvala archeologa Rogera Grosjeana, aby dané místo prozkoumal. Na základě jeho výzkumu byly zformulovány moderní teorie o prehistorickém vývoji Korsiky.

Tipy na zájezdy - Filitosa - místo megalitů

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Romantická Korsika
Korsika - Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize "Na ostrově krevní msty". Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých korsických městeček zasazených v překrásné přírodě i koupání na západním pobřeží. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Termín: 30.08.2019 - 08.09.2019     Cena od: 14390 Kč

Tipy na zájezdy - Korsika