Další fotografie

Sartene -

Reklama

Korsika - Sartene - město mafiánů

Sartene -

Je považováno za nejkorsičtější z korsických měst. Architektura města je opravdu velmi okázalá a na první pohled je zřejmé, že majitelé při stavbě penězi nešetřili. Vždyť ve městě rádi sídlili mafiánští kmotři. Možná právě proto bývá město poměrně málo navštěvované turisty.

Město je na korsické poměry relativně bohaté na historické památky. Jádro města tvoří Náměstí Osvobození, které nám nabízí krásný výhled na Rizaneské údolí. Na náměstí se nachází žulový kostel sv. Marie, který pochází z 60. let 18. století. Nedaleko náměstí se nachází bývalý guvernérský palác a starobylá městská část Santa Anna. Tu tvoří labyrint úzkých uliček a domů připomínajících malé pevnosti a vyznačujících se malým množstvím oken. V Santa Anně se nachází i zbytky věže - jediného pozůstatku pevnosti z 12. století. Čtvrť Carababa nám zase nabízí pozoruhodné množství uliček a průchodů. Bez návštěvy turistů většinou nezůstává také Muzeum historie Korsiky. Vidět v něm můžeme keramické fragmenty z neolitu, několik náramků z doby železné a malovanou keramiku z 13. až 16. století.

Tipy na zájezdy - Sartene - město mafiánů

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Romantická Korsika
Korsika - Poznejte s námi překrásný ostrov se špatnou pověstí, jak Korsiku charakterizoval Arnošt Černík ve své knize "Na ostrově krevní msty". Strmé hory dosahující výšky přes 2500 m se zde tyčí nad průzračným mořem. Vychutnáte návštěvy starobylých korsických městeček zasazených v překrásné přírodě i koupání na západním pobřeží. Ostrov, jehož nejkrásnější subtropická příroda nabízí nejen azurové moře s fantastickým pobřežím, ale i štíty horských velikánů, romantické kaskády a zákoutí ve stínu staletých pinií a korkových dubů.

Termín: 12.06.2020 - 21.06.2020     Cena od: 13390 Kč

Tipy na zájezdy - Korsika