Další fotografie

Valle de Viňales - Valle de Viňales - Varadero - Santa Clara - Santa Clara - parque central

Reklama

Kuba - poznávací a pobytové zájezdy s CK SLAN tour

Kuba je ostrovním státem v Severní Americe, respektive v Karibiku. Americká Florida je od Kuby vzdálena jen něco málo přes 50 km severním směrem. Kubu a Mexiko odděluje mohutný Mexický záliv. Ostatní ostrovní státy (Bahamy, Haiti, Jamajka) se nacházejí severovýchodním až jihovýchodním směrem. Kuba je největším ostrovem souostroví Velké Antily.

Havana - katedrála

Hlavní ostrov se táhne v délce 1200 km a místy je široký až 190 km. Většinu jeho povrchu zaujímají nížiny. Pouze na západě a v středu ostrova se povrch mírně zvedá do výšky. Na jihovýchodě ostrova se podél pobřeží táhne pohoří Sierra Maestra. V tomto pohoří se nachází i nejvyšší hora ostrova, Pico Turquino, která je vysoká 1974 m n. m. U pobřeží se často nacházejí korálové útesy a atoly. Stát Kuba je tvořen přibližně čtyřmi tisíci malých ostrovů a ostrůvků. Druhý největší kubánský ostrov Isla de la Juventud (Ostrov mládeže) se nachází na jih od západní části hlavního ostrova. Ostrov leží v tropech a celoročně jej ovlivňují větry - pasáty. Průměrná celoroční teplota se pohybuje okolo 25 °C. Teplota mořské vody u pobřeží zpravidla neklesá pod 24 °C. Nejvydatněji prší v říjnu, listopadu a květnu.


Od počátku 90. let 20. století Kuba otevírá svou náruč zahraničním turistům. Nejznámějším letoviskem je Varadero, ale nejnavštěvovanějším městem je Havana, která je zároveň hlavním městem Kuby. Ta má však, díky stále aktivnímu komonustickému režimu na Kubě, svůj zenit za sebou. Většina historických budov je totiž ve zchátralém stavu, po ulicích jezdí americká auta vyrobená v 50. letech, sovětské lady a vozidla Peugeot, Volkswagen a Toyota v nejlevnějších variantách. Cílem turistů se Kuba stává hlavně díky své poloze v Karibiku a tím pádem krásnému moři a nádherným písčitým plážím.


Co se týče měny, jsou pro Kubánce určeny měny dvě - kubánské konvertibilní peso (CUC) a kubánské "národní" peso (CUP). Turista však nemá moc možností, jak k těmto dvěma měnám přijít a proto je zde možné platit eury, avšak pouze v izolovaných turistických centrech jako Varadero, ostrovy Cayo Largo, aj.

Tipy na zájezdy - Kuba

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz