Další fotografie

Havana - Velké divadlo Havana - katedrála

Reklama

Kuba - Havana - hlavní město Kuby

Havana -

Havana je hlavním městem Kuby. Zároveň je s 2,2 miliony obyvatel největším městem této země. Nachází se pouze 160 km jižně od floridského Key Westu. Město Havana tvoří jednu ze 14 kubánských provincií. Město je na seznamu světových památek UNESCO. Nachází se zde mnoho krásných a zajímavých staveb jako je Havanská katedrála, Velké divadlo nebo Kubánská akademie věd.

Záliv, na jehož břehu se Havana rozkládá, byl Evropany objeven roku 1509. O šest let později, tedy v roce 1515, zde bylo založeno současné město. Jeho zakladatelem se stal tehdejší conquistador Diego Velázquez de Cuéllar a vznikla zde pevnost. Právě z Havany byly vysílány další dobyvatelské výpravy do všech koutů Karibiku. V 18. a 19. století Havana vzkvétala jako centrum koloniální Kuby a velmi rychle se rozrůstala, dokonce byla známa i jako Paříž Antil. V této době zde také vznikly architektonicky zajímavé budovy. V první polovině 20. století pak přibyly různé herny a na jednu stranu vzrostla zločinnost, prosperitu však přinášeli američtí turisté, kterých sem jezdily tisíce. Po roce 1961 se situace změnila. Poté, co přišel k moci Fidel Castro a Kuba získala pomoc od SSSR se začaly rychle budovat moderní stavby. Ekonomická krize v 80. a 90. letech pak vedla ke zhoršení stavu všech budov, jak nových, tak i historicky chráněných.


Havana je mimo jiné také dopravním uzlem celé Kuby. Má významný přístav i mezinárodní letiště - Jose Martiho. Vede sem i Carretera Central - hlavní kubánská silnice. Samozřejmostí je i napojení na železniční síť. Je zde rozsáhlá síť předměstské železnice, což je na Kubánské poměry neobvyklé. Městskou hromadnou dopravu obstarávají pouze autobusy.

Tipy na zájezdy - Havana - hlavní město Kuby

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Kuba