Další fotografie

Varadero - Varadero -

Reklama

Kuba - Varadero - nejslavnější pláž Karibiku

Varadero -

Varadero je nejproslulejší pláží v celém Karibiku. Rozprostírá se na poloostrově Hicacos vzdáleném 140 kilometrů od Havany. Název Varadero znamená ve španělštině suchý dok. Název má svůj důvod, protože ještě sedmdesát metrů od břehu je průměrná hloubka moře jen metr osmdesát. Dvacetikilometrová pláž je téměř třicet metrů široká a celou ji pokrývá krémově zbarvený jemný písek a omývá azurově zbarvené moře.

Turisty začala pláž Varadero lákat v období první světové války, kdy se stala dopravně dostupnou pro havanskou smetánku. Mezi světovými válkami sem přijížděli hlavně Američané, kteří chtěli zahálet v tropickém ráji plném kasin, lahodných nápojů a vonných doutníků. Není tedy s podivem, že na území operovala americká mafie, která mimo jiné pašovala za prohibice z Kuby do USA rum.


Jako turistická zóna nemá letovisko Varadero žádné jasně vyhraněné centrum, ale jsou zde i parky a místa, kde je soustředěn prodej rukodělných suvenýrů, restaurace a zábavní parky, prvotřídní golfové hřište, delfinárium i malá ukázka tropické přírody na okolních ostrůvcích. Celkový obraz doplňují stavby vil z 20-30tých let minulého století, kdy bylo Varadero jakousi obdobou americké Palm Beach a oblíbeným místem dovolené milionářské smetánky.

Tipy na zájezdy - Varadero - nejslavnější pláž Karibiku

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Kuba