Další fotografie

Kyrenie - Kyrenie -

Reklama

Kypr - Kyrenie

Kyrenie -

Kyrenie je nazývána perlou severní části Kypru. Patří k ní překrásný přístav s malými romantickými restauracemi a hospůdkami.

Místo, kde se Kyrenie nachází, bylo obydleno již kolem 10. století př. n. l., přičemž obyvateli byli Řekové. Ve 12. století zde byl arabskými nájezdníky postaven hrad, který připomíná románskou pevnost. Do dnešní podoby ho přestavěli Benátčané, kteří se ho později zmocnili. V obrovské kapli hradu je pak umístěno muzeum, ve kterém je k vidění pravděpodobně nejstarší objevený vrak lodi na světe.


V okolí města jistě dále stojí za návštěvu ruiny hradu Buffavento, pocházejícího z 10. století, který byl součástí obranného systému byzantské říše. Taktéž z 10. století pochází zřícenina hradu Svatého Hillariona. Působivá je i návštěva bývalého gotického opatství Bellapais, odkud je krásný výhled na moře i pobřeží Kypru. Návštěvu si zaslouží i typické vesnice Lapithos nebo Karaman či ruiny města Vrysi, kde byly objeveny zbytky sídliště starého více než 7 000 let. Krásný výhled na břehy Turecká nám zase může nabídnout poloostrov Kormahitis.

Tipy na zájezdy - Kyrenie

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Kypr