Další fotografie

Riga - Riga -

Reklama

Lotyšsko - Riga - největší město Pobaltí

Riga -

Riga je hlavní město Lotyšska. Leží při ústí řeky Daugavy do Rižského zálivu Baltského moře. S více než 700 tisíci obyvateli je největším městem Pobaltí. Zároveň slouží jako kulturní, vzdělávací, politické, finanční, komerční a průmyslové středisko Lotyšska. Historické centrum Rigy je zapsáno v seznamu UNESCO a samotné město je typické svou výraznou secesní architekturou, která je porovnatelná s městy jako je Vídeň, Petrohrad nebo Barcelona.

Z pamětihodností najdeme v Rize románskou monumentální katedrálu, jež je právem považovaná za největší kostel v pobaltských státech. Uvnitř můžeme vidět jedinečné varhany z roku 1844 s 6768 píšťalami. Dále zde najdeme Rižský hrad, který je sídlem prezidentky a nachází se zde Muzeum lotyšské historie, Muzeum zahraničního umění a Muzeum literatury, divadla a hudby. Za návštěvu také jistě stojí Kostel Svatého Petra s věží vysokou 123 metrů a Kostel Svatého Jana s dominikánským klášterem.

Tipy na zájezdy - Riga - největší město Pobaltí

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Lotyšsko

Okruh Pobaltím s výletem do Helsinek
Litva - Hora křížů Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek.

Termín: 30.06.2019 - 07.07.2019     Cena od: 8990 Kč