Další fotografie

Hrad Vianden - Luxembourg - Hrad Vianden - vesnička pod hradem

Reklama

Lucembursko - poznávací a pobytové zájezdy s CK SLAN tour

Lucemburské velkovévodství je malá země mezi Belgií, Francií a Německem a její dějiny úzce souvisejí s dějinami jeho větších sousedů.

Luxembourg -

Jeho území tvoří převážně kopce a lesy. Lucembursko v jeho dlouhé historii ovládalo mnoho států a vládnoucích rodů, avšak již od 10. století je odděleným, ne-li přímo samostatným politickým celkem. V současné době je Lucembursko dědičné velkovévodství s jednokomorovým parlamentním systémem. Národní jazyk lucemburština je příbuzný s němčinou. Němčina je první cizí jazyk pro většinu Lucemburčanů a používá se ve sdělovacích prostředcích. Správním jazykem je francouzština.

Hospodářská struktura Lucemburska je založena zejména na bankovnictví, pojišťovnictví a ocelářství. Významné je také vinařství a zemědělství. Mnoho Lucemburských specialit má svůj původ v lesnatých oblastech - například zajíc na černo nebo Ardenská šunka. Oblíbenými pokrmy jsou rovněž pstruh a štika. Lucembursko sdílí s Německem údolí řeky Mosely, ve kterém se vyrábí známá bílá vína. Stejně jako ostatní země v severní části Evropy je i Lucembursko známé pro své pivo.

Tipy na zájezdy - Lucembursko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz