Další fotografie

Mexiko - Celkový pohled na Tulum Mexiko - Tulum Tulum -

Reklama

Mexiko - Tulum

Tulum -

Tulum je mayské naleziště ani ne tak velké svým rozsahem jako je více zajímavé svou polohou na útesu nad Karibským mořem. Zajímavá poloha na útesu a také blízkost Tulumu ke Cancúnu ho dělá jedním z nejfotografovanějších nalezišt v Mexiku.

Tulum však měl nesmírný kultovní význam pro celou mayskou kulturu. Město bylo vybudováno během postklasického období May.
Zříceniny města Tulum jsou jediným objeveným mayským přístavem a současně také jediným obydleným městem v době příchodu Španělů. V komplexu je více než 60 staveb - řada chrámů a pyramid, včetně nejslavnější pyramidy boha Kukulcana. Město je obklopeno mohutnými hradbami, což je v mayské architektuře také neobvyklý jev, který se projevil i v mayském názvu - Tulum znamená v Mayštině opevnění. V opevnění naleznete také celkem pět fascinujících bran.
Po návštěvě Tulumu je vhodné se zastavit i v nedalekém mořském parku Xel-Ha.
Dále na jihu leží přísně chráněná biosférická rezervace Sian Ka'an, zařazená na listinu UNESCO, kterou je možno s průvodci navštívit.

Kdo Tulum ocení?

V Tulumu se velmi hledí na životní prostředí a tradiční životní styl, takže rekreační střediska o malé kapacitě umožní svým hostům být nejblíže přírodě a vrátit se domů s pocitem, že skutečně byli v Mexiku. Rekreanti sem směřují kvůli opuštěným plážím, neporušené přírodě, pohodě a souladu s okolím. Tulum navštěvují především lidé, oceňující zachovalé přírodní prostředí a klid.

Tipy na zájezdy - Tulum

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Mexiko