Další fotografie

Lima - Lima -

Reklama

Peru - Lima - hlavní město Peru

Lima - Plaza de Armas

Lima byla založena v roce 1535 španělským dobyvatelem Franciscem Pizzarem. Založili ji tedy španělé a vytvořili z města centrum své koloniální říše v Jižní Americe. Lima je hlavním městem Peru od roku 1826, do této doby bylo hlavním městem Peru město Cuzca. V současnosti žije v Limě téměř 9 miliónů obyvatel a je průmyslovým, hospodářským a politickým centrem země.

Lima leží na přímořské rovině v blízkosti And ve vzdálenosti 12 km od pobřeží Tichého oceánu. Město se nachází v průměrně nadmořské výšce 185 m. Průměrná teplota se zde v lednu pohybuje okolo 20 °C, v červenci okolo 15 °C. Lima je nejsušším hlavním městem na světě, protože zde spadne celorečně jen 20 mm srážek.


Zajímavých míst, stojících za návštěvu, nám Lima nabízí mnoho. Ve městě se zachovalo mnoho budov, jež vznikly v době španělské nadvlády. Proto je také od roku 1988 historické centrum města zapsáno na seznamu UNESCO. Můžeme zde najít náměstí Plaza de Armas, jež je obklopeno ze všech stran různými paláci jakými jsou městská radnice Cabildo, Arcibiskupský palác Tores Tagle s vyřezávanými dřevěnými balkony, katedrála, která byla po zemětřesení v roce 1746 znovu vybudována nebo prezidentský palác. V Limě se také nachází nejstarší univerzita v Latinské Americe z roku 1551. Obchodní střed Limy nese název Plaza Dos de Mayo, jeho tvar je kruhovitý. Ve čtvrtích Orantia, Magdalena, Mira Flores a San Isidro se nacházejí vily peruánské smetánky a velvyslanectví. Náměstí Plaza San Martín nese jméno zakladatele republiky Peru a je symbolem období první republiky.

Tipy na zájezdy - Lima - hlavní město Peru

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Peru