Další fotografie

Machu Picchu - Machu Picchu -

Reklama

Peru - Machu Picchu

Machu Picchu -

Machu Picchu jsou ruiny předkolumbovského inckého kultovního města v peruánských Andách. Nachází se na horském sedle 400 metrů nad řekou Urubamba a to v nadmořské výšce 2430 m n. m.

Předpokládá se, že Machu Picchu nechal postavit vládce jihoamerické incké říše Pachacútec Yupanqui a to přibližně mezi lety 1460-1470. Vzhledem k tomu, že město nemělo administrativní, vojenskou, ani obchodní důležitost, není tedy jasné, proč Inkové město vlastně postavili. Dle názoru řady historiků to bylo proto, že chtěli být blíže svému božstvu - slunci, přičemž ve městě žily nejkrásnější ženy. Dokazuje to podle jejich názoru i nalezení 136 koster, které na místě našli američtí archeologové a jež převážně patřily ženám.


Ruiny objevil roku 1911 americký archeolog z Yaleovy univerzity Hiram Bingham. Ten se původně mylně domníval, že nalezl pozůstatky bájného města Vilcabamba. Cesta od řeky Urubamba k Machu Picchu se na jeho počest nazývá Hiram Bingham Highway. V roce 2007 bylo Machu Picchu zařazeno mezi nových sedm divů světa.

Tipy na zájezdy - Machu Picchu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Peru