Další fotografie

Leba - Slowinský národní park Leba - Slowinský národní park

Reklama

Polsko - Leba - pohyblivé duny

Leba - pláž

Leba je město, ale především polské pobřeží v jeho okolí, jež obsahuje bílé pláže posypané drobnými kamínky, pohyblivé pískové duny, hluboké borovicové lesy, louky a rozlehlá jezera plné ptáků. Kromě přírody zde lze navíc navíc obdivovat technické památky na časy hitlerovské okupace.

První zmínky o Lebě pocházejí z konce 10. století. Jeseter v městském znaku nám potvrzuje, že se obyvatelstvo vždy živilo rybolovem. Velká bouřka v roce 1558 městečko téměř srovnala se zemí. Dnes původní místo připomínají zbytky zdi bývalého kostela Svatého Mikuláše, patrona rybářů, mořeplavců i pirátů.


Nedaleko Leby pak najdeme Slowinský národní park, kde lze za větrného počasí sledovat velmi zajímavý úkaz - pohyby písečných dun. V areálu parku se také nachází zvláštní technická památka. Během druhé světové války tu Němci vybudovali pokusnou tajnou odpalovací základnu pro rakety, kde testovali různé prototypy raket V1, V2 a další typy. Aby se informace o původně tajné stavbě utajili, stavitele byli popraveni. Zajímavá je také cihlová stavba majáku Czolpino, která se vypíná nad les při pobřeží. Za pěkného počasí se z ní naskytne výhled přes borovicový les na Baltické moře, pískové duny anebo na jezero Lebsko.


Současnému návštěvníkovi nabízí samotné město Leba atraktivní zážitek v jakoukoliv roční dobu. Nejhezčí je však Leba zcela jistě na večer. Ohnivé paprsky slunce zaplavují krajinu, jak se slunce brání sestoupit do moře. Lidé přichází na molo pod přístavem a na pláž, aby pozorovali toto představení. Se západem slunce začíná noční život. Ožívají bary a restaurace, ve vzduchu je cítit vůně smažených ryb a nad městem se vznáší hudba z předzahrádek restaurací. Světla se odrážejí od hladiny řeky a všude vládne příjemná atmosféra.

Tipy na zájezdy - Leba - pohyblivé duny

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Polsko

Polskem po stopách křižáků a templářů
Varšava - stará část města Řád německých rytířů se na území dnešní Polska dostal ve 13. století na pozvání kníže Konráda Mazovského, aby kolonizoval území pohanských Prusů. Vytvořil dobře organizovaný a prosperující stát, s jehož existencí je spojena řada významných gotických památek (Grudziądzki oltář z dílny Třeboňského mistra z bývalé kaple křižáckého hradu nebo Toruňská madona). Mnohé z nich jsou českého původu a představují vrcholná díla evropského středověku. Malbork, sídlo velmistra řádu, je dokonce nejluxusnějším hradem doby gotiky. Pozornost bude věnována také bohatým hanzovním městům na území Polska, zejména Gdaňsku, a místům, která souvisela s ranými polskými i českými dějinami (Hnězdno). Na program je i prohlídka kaple ve Chwarszczanech, což je unikátně zachovalá evropská památka spojená s existencí tajemného řádu templářů.

Termín: 20.06.2018 - 25.06.2018     Cena od: 11990 Kč

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój - trhy

Jednodenní autokarový zájezd.

Oblíbený zájezd s návštěvou trhů s velkým výběrem zboží za výhodné ceny.

Termín: 07.04.2018 - 07.04.2018     Cena od: 490 Kč

Krakov
Krakow - Krakov - klenot mezi polskými městy. Navštívíte Královský zámek Wawel, židovskou čtvrť Kazimierz, čeká vás solný důl Vělička i kouzelná příroda Ojcowského NP.

Termín: 27.09.2018 - 30.09.2018     Cena od: 4990 Kč

Léto v Beskydech
Rožnov-pod-Radhoštěm - Náš týdenní program v regionu Moravsko-slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku - turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Termín: 04.08.2018 - 10.08.2018     Cena od: 7490 Kč

Krakov vlakem
Krakov - Wawel Pro individuální cestovatele jsme přichystali také variantu vlakového zájezdu do Krakova bez průvodce. Na řece Visle se rozkládá Krakov, město s bohatou polskou historií, které láká své návštěvníky krásnými památkami, historickými domy a paláci. Najdete zde také spoustu obchůdků a krámků s místními specialitami, které musíte ochutnat.

Termín: 01.02.2017 - 31.12.2017     Cena od: 3250 Kč