Další fotografie

Leba - Slowinský národní park Leba - Slowinský národní park

Reklama

Polsko - Leba - pohyblivé duny

Leba - pláž

Leba je město, ale především polské pobřeží v jeho okolí, jež obsahuje bílé pláže posypané drobnými kamínky, pohyblivé pískové duny, hluboké borovicové lesy, louky a rozlehlá jezera plné ptáků. Kromě přírody zde lze navíc navíc obdivovat technické památky na časy hitlerovské okupace.

První zmínky o Lebě pocházejí z konce 10. století. Jeseter v městském znaku nám potvrzuje, že se obyvatelstvo vždy živilo rybolovem. Velká bouřka v roce 1558 městečko téměř srovnala se zemí. Dnes původní místo připomínají zbytky zdi bývalého kostela Svatého Mikuláše, patrona rybářů, mořeplavců i pirátů.


Nedaleko Leby pak najdeme Slowinský národní park, kde lze za větrného počasí sledovat velmi zajímavý úkaz - pohyby písečných dun. V areálu parku se také nachází zvláštní technická památka. Během druhé světové války tu Němci vybudovali pokusnou tajnou odpalovací základnu pro rakety, kde testovali různé prototypy raket V1, V2 a další typy. Aby se informace o původně tajné stavbě utajili, stavitele byli popraveni. Zajímavá je také cihlová stavba majáku Czolpino, která se vypíná nad les při pobřeží. Za pěkného počasí se z ní naskytne výhled přes borovicový les na Baltické moře, pískové duny anebo na jezero Lebsko.


Současnému návštěvníkovi nabízí samotné město Leba atraktivní zážitek v jakoukoliv roční dobu. Nejhezčí je však Leba zcela jistě na večer. Ohnivé paprsky slunce zaplavují krajinu, jak se slunce brání sestoupit do moře. Lidé přichází na molo pod přístavem a na pláž, aby pozorovali toto představení. Se západem slunce začíná noční život. Ožívají bary a restaurace, ve vzduchu je cítit vůně smažených ryb a nad městem se vznáší hudba z předzahrádek restaurací. Světla se odrážejí od hladiny řeky a všude vládne příjemná atmosféra.

Tipy na zájezdy - Leba - pohyblivé duny

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Polsko

Léto v Beskydech
Rožnov-pod-Radhoštěm - Náš týdenní program v regionu Moravsko-slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku - turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Termín: 10.08.2020 - 16.08.2020     Cena od: 7990 Kč

Rekreační pobyt
Dom Ewa Medical & SPA -

Pobyt s polopenzí.


Termín: 01.11.2020 - 22.12.2020     Cena od: 1090 Kč

Krakov
Krakow - Krakov - klenot mezi polskými městy. Navštívíte Královský zámek Wawel, židovskou čtvrť Kazimierz, čeká vás solný důl Vělička, Kalwaria Zębrzydowska i kouzelná příroda Ojcowského NP.

Termín: 07.05.2020 - 10.05.2020     Cena od: 5490 Kč

Rekreační pobyt
Hotel Polonia - Kudowa Zdrój Pobyt se snídaní.

Termín: 04.10.2020 - 19.12.2020     Cena od: 1250 Kč

Rekreační pobyt
Dom Ewa Medical & SPA -

Pobyt s polopenzí.


Termín: 09.04.2020 - 28.06.2020     Cena od: 1190 Kč