Další fotografie

Sopoty -

Reklama

Polsko - Sopoty - letovisko u Baltského moře

Sopoty -

Sopoty jsou město v severním Polsku v Pomořském vojvodství u Gdaňského zálivu v Baltském moři. Nachází se mezi městy Gdaňsk a Gdyně, se kterými tvoří tzv. Trojměstí.

Pro rozvoj města bylo klíčové období napoleonských válek, kdy tu při pochodu Polskem zanechala armáda francouzského císaře v Sopotech svého lékaře Jeana Haffnera. Tomu se přímořská oblast zalíbila natolik, že se rozhodl opustit armádu a zahájit stavbu lázní. Později vzniklo zdravotní centrum, park a krásné molo, které je nejdelším dřevěným molem v Evropě.


Během krátké doby se tak Sopoty změnily z malé vesnice ve velmi populární ozdravné, odpočinkové a kulturní středisko, které je stále navštěvované turisty z celé Evropy. V roce 1901 pak obdržely Sopoty od pruských vládců v Berlíně status města. To znamenalo výstavbu radnice, nových lázní na severu města, komplexu lázní se sanatoriem, kasína a přírodního amfiteátru známého jako Opera Leśna, který pojme až 4500 diváků. V něm se každoročně, už po více než třicet let, odehrává Mezinárodní Hudební Festival. Jeho repertoár doplňují velmi oblíbené popové a rockové koncerty na zmíněném unikátním molu.

Tipy na zájezdy - Sopoty - letovisko u Baltského moře

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Polsko

Léto v Beskydech
Rožnov-pod-Radhoštěm - Náš týdenní program v regionu Moravsko-slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku - turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Termín: 03.08.2019 - 09.08.2019     Cena od: 7990 Kč

Krásy Českého ráje, Krkonoš a Dolního Slezska
Czocha - Czocha Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Krkonoš z české i polské strany budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat kumšt českých sklářů nebo prozkoumat tajemná zákoutí hradu Czocha.

Termín: 23.05.2020 - 24.05.2020     Cena od: 1990 Kč

Wroclaw a zámek Książ
Vratislav - ostrov Tumski - Jednodenní autokarový zájezd do polského Slezska a na zámek Książ
Možná jste už někdy slyšeli o Vratislavi. Také jste možná už slyšeli o polské Wrocławi. Ať už jste o tomto městě slyšeli v českém či polském překladu, zajisté to bylo v souvislosti s historií a architekturou. Wrocław totiž platí za hlavní historické město Slezska, což je polský region, který je nám Čechům velmi blízký.

Termín: 20.04.2019 - 20.04.2019     Cena od: 890 Kč

Krakov
Krakow - Krakov - klenot mezi polskými městy. Navštívíte Královský zámek Wawel, židovskou čtvrť Kazimierz, čeká vás solný důl Vělička, Kalwaria Zębrzydowska i kouzelná příroda Ojcowského NP.

Termín: 19.04.2019 - 22.04.2019     Cena od: 5390 Kč

Krakov
Krakow - Krakov - klenot mezi polskými městy. Navštívíte Královský zámek Wawel, židovskou čtvrť Kazimierz, čeká vás solný důl Vělička, Kalwaria Zębrzydowska i kouzelná příroda Ojcowského NP.

Termín: 04.05.2019 - 07.05.2019     Cena od: 5190 Kč