Další fotografie

Sopoty -

Reklama

Polsko - Sopoty - letovisko u Baltského moře

Sopoty -

Sopoty jsou město v severním Polsku v Pomořském vojvodství u Gdaňského zálivu v Baltském moři. Nachází se mezi městy Gdaňsk a Gdyně, se kterými tvoří tzv. Trojměstí.

Pro rozvoj města bylo klíčové období napoleonských válek, kdy tu při pochodu Polskem zanechala armáda francouzského císaře v Sopotech svého lékaře Jeana Haffnera. Tomu se přímořská oblast zalíbila natolik, že se rozhodl opustit armádu a zahájit stavbu lázní. Později vzniklo zdravotní centrum, park a krásné molo, které je nejdelším dřevěným molem v Evropě.


Během krátké doby se tak Sopoty změnily z malé vesnice ve velmi populární ozdravné, odpočinkové a kulturní středisko, které je stále navštěvované turisty z celé Evropy. V roce 1901 pak obdržely Sopoty od pruských vládců v Berlíně status města. To znamenalo výstavbu radnice, nových lázní na severu města, komplexu lázní se sanatoriem, kasína a přírodního amfiteátru známého jako Opera Leśna, který pojme až 4500 diváků. V něm se každoročně, už po více než třicet let, odehrává Mezinárodní Hudební Festival. Jeho repertoár doplňují velmi oblíbené popové a rockové koncerty na zmíněném unikátním molu.

Tipy na zájezdy - Sopoty - letovisko u Baltského moře

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Polsko

Polskem po stopách křižáků a templářů
Varšava - stará část města Řád německých rytířů se na území dnešní Polska dostal ve 13. století na pozvání kníže Konráda Mazovského, aby kolonizoval území pohanských Prusů. Vytvořil dobře organizovaný a prosperující stát, s jehož existencí je spojena řada významných gotických památek (Grudziądzki oltář z dílny Třeboňského mistra z bývalé kaple křižáckého hradu nebo Toruňská madona). Mnohé z nich jsou českého původu a představují vrcholná díla evropského středověku. Malbork, sídlo velmistra řádu, je dokonce nejluxusnějším hradem doby gotiky. Pozornost bude věnována také bohatým hanzovním městům na území Polska, zejména Gdaňsku, a místům, která souvisela s ranými polskými i českými dějinami (Hnězdno). Na program je i prohlídka kaple ve Chwarszczanech, což je unikátně zachovalá evropská památka spojená s existencí tajemného řádu templářů.

Termín: 20.06.2018 - 25.06.2018     Cena od: 11990 Kč

Národní parky, zámky i metropole severu Polska a Pobaltí
Národní Parky Polska - Autokarový poznávací zájezd.

Termín: 09.07.2018 - 18.07.2018     Cena od: 11390 Kč

Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój - trhy

Jednodenní autokarový zájezd.

Oblíbený zájezd s návštěvou trhů s velkým výběrem zboží za výhodné ceny.

Termín: 20.10.2018 - 20.10.2018     Cena od: 490 Kč

Léto v Beskydech
Rožnov-pod-Radhoštěm - Náš týdenní program v regionu Moravsko-slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku - turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.

Termín: 04.08.2018 - 10.08.2018     Cena od: 7490 Kč

Wroclaw - kouzlo historického města
Vratislav - ostrov Tumski -

Jednodenní autokarový zájezd. 

Termín: 14.07.2018 - 14.07.2018     Cena od: 890 Kč