Další fotografie

Bad Gastein - Bad Gastein - alpský vodopád ve městě

Reklama

Rakousko - Bad Gastein

Bad Gastein -

Bad Gastein je známé rakouské lázeňské město, ve kterém dnes žije kolem 5 800 obyvatel. Zajímavostí města je aplský vodopád, který se nachází přímo ve městě.

Historie města se začala psát roku 400 př. n. l., kdy na dnešní místo města přivandrovali ze západu Keltové. První kresba Gasteinerského džbánu pochází z roku 1327 a je symbolem města Bad Gastein. Hosty v Bad Gasteinu byli mezi jinými i císař Franz Joseph, císař Wilhelm nebo kníže Bismark z Německa. Velkým impulzem pro rozvoj moderního alpinismu pak byla stavba první alpské chaty na vrchu Gamskarkogel. V současnosti je Bad Gastein světoznámým lyžařským a turistickým místem.


Pro milovníky lázeňství je jistě dobrou zprávou, že ve středu Bad Gasteinu vyvěrá 17 pramenů obsahujících radon, jejichž teplota se pohybuje mezi 40 - 50 stupni Celsia. Veřejnosti se pak ve zdejších lázních nabízejí plavecké bazény s termální vodou 35 stupňů teplou, které jsou přístupné po celý den. Léčí se zde především onemoznění zápalová a revmatická. Pozitivní výsledky jsou i v léčbě nemocí jako je astma, bronchitýda, chronická bronchitýda a alergická onemocnění jako třeba senná rýma.


Na milovníky sportu zde čekají lyžařské oblasti, které sahají do výšky 2 700 m. n.m. V okolí je kolem 201 km upravovaných sjezdovek s různými stupni obtížnosti. Výšková poloha pak zabezpečuje sněhové podmínky a jistotu sněhu od konce listopadu do konce dubna. Na své si zde přijdou i běžkaři. Na jaře a v létě se Bad Gastein stává rájem pro cyklisty. V okolí Bad Gasteinu jsou totiž okružní cyklistické trasy s délkou 30 až 60 km.

Tipy na zájezdy - Bad Gastein

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč