Další fotografie

Bad Gastein - Bad Gastein - alpský vodopád ve městě

Reklama

Rakousko - Bad Gastein

Bad Gastein -

Bad Gastein je známé rakouské lázeňské město, ve kterém dnes žije kolem 5 800 obyvatel. Zajímavostí města je aplský vodopád, který se nachází přímo ve městě.

Historie města se začala psát roku 400 př. n. l., kdy na dnešní místo města přivandrovali ze západu Keltové. První kresba Gasteinerského džbánu pochází z roku 1327 a je symbolem města Bad Gastein. Hosty v Bad Gasteinu byli mezi jinými i císař Franz Joseph, císař Wilhelm nebo kníže Bismark z Německa. Velkým impulzem pro rozvoj moderního alpinismu pak byla stavba první alpské chaty na vrchu Gamskarkogel. V současnosti je Bad Gastein světoznámým lyžařským a turistickým místem.


Pro milovníky lázeňství je jistě dobrou zprávou, že ve středu Bad Gasteinu vyvěrá 17 pramenů obsahujících radon, jejichž teplota se pohybuje mezi 40 - 50 stupni Celsia. Veřejnosti se pak ve zdejších lázních nabízejí plavecké bazény s termální vodou 35 stupňů teplou, které jsou přístupné po celý den. Léčí se zde především onemoznění zápalová a revmatická. Pozitivní výsledky jsou i v léčbě nemocí jako je astma, bronchitýda, chronická bronchitýda a alergická onemocnění jako třeba senná rýma.


Na milovníky sportu zde čekají lyžařské oblasti, které sahají do výšky 2 700 m. n.m. V okolí je kolem 201 km upravovaných sjezdovek s různými stupni obtížnosti. Výšková poloha pak zabezpečuje sněhové podmínky a jistotu sněhu od konce listopadu do konce dubna. Na své si zde přijdou i běžkaři. Na jaře a v létě se Bad Gastein stává rájem pro cyklisty. V okolí Bad Gasteinu jsou totiž okružní cyklistické trasy s délkou 30 až 60 km.

Tipy na zájezdy - Bad Gastein

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeň a zámek Schönbrunn
Vídeň - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 08.12.2018 - 09.12.2018     Cena od: 2190 Kč

Kolem modrého Dunaje
Budapešť - Tento zájezd vás zavede do regionů a zemí starého rakouského mocnářství. Seznámíte se s historií, kulturou i tradicemi Dolních i Horních Uher i rakouských zemí. Tedy dnešního Slovenska, Maďarska i Rakouska.

Termín: 28.09.2018 - 30.09.2018     Cena od: 2990 Kč

Soukromé apartmány, Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim soukromé apartmány -

Pro celou oblast Národního parku Nockberge je typická krásná příroda, která se v zimě stává vyhledávaným místem pro lyžaře.Lyžařský areál v oblasti Nockberge se táhne od vrcholu Kaisenburg přes Strohsack a umožňuje lyžování až do dubna. Sjezdovky jsou ve výšce 1100- 2055 m a areál je možné uměle zasněžovat. Užijte tak lyžování a špičkové wellness.

Termín: 03.02.2018 - 24.02.2018     Cena od: 1650 Kč

Kolem modrého Dunaje
Budapešť - Tento zájezd vás zavede do regionů a zemí starého rakouského mocnářství. Seznámíte se s historií, kulturou i tradicemi Dolních i Horních Uher i rakouských zemí. Tedy dnešního Slovenska, Maďarska i Rakouska.

Termín: 18.05.2018 - 20.05.2018     Cena od: 2990 Kč

Vídeňské podzimní výstavy
Vídeň - Hofburg Vídeňské výstavy, které nám odhalí tvorbu tří umělců - Claude Monet, Pieter Bruegel starší a Egon Schiele.

Termín: 27.10.2018 - 28.10.2018     Cena od: 3490 Kč