Další fotografie

Dachstein - vyhlídka Dachstein -

Reklama

Rakousko - Dachstein

Dachstein -

Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Jeho nejvyšší vrchol Hoher Dachstein (2 995 m. n. m.) je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Zajímavostí je, že na březích zde ležícího Hallstatského jezera bylo objeveno jedno z nejstarších lidských sídel.

Pohoří Dachstein leží v Rakousku, na hranici Horního Rakouska, Štýrska a Salzburska. Masiv Dachsteinu pokrývá území přibližně 20 × 30 km. Většinu plochy tvoří zvlněná náhorní plošina s mnoha krasovými jevy. Nejvyšší vrcholy se nachází na jejím okraji, a spadají vysokými stěnami (až 1 100 metrů) do údolí. Na pohoří se také nachází několik ledovců, za všechny můžeme jmenovat ledovec Hallstattský, Velký Gosauský nebo Schladmingerský. Vrcholu Dachsteinu poprvé dobyl Peter Gappmayr v roce 1832 a to cestou přes Gossauský ledovec a západní hřeben.


V masivu Dachstein se nalézají dvě lanovky. První z nich je Dachsteinseilbahn, jež vede z Obertraunu a je využívaná také v zimě lyžaři. Druhá je Dachsteinsüdwandbahn, která překoná bez jediné zastávky 1 000 m a končí u vrcholu Hunerkogel (2 687 m. n. m.). Zde mohou turisté využít celoroční lyžování na ledovci Schladminger Gletscher. Ten je také hojně využíván, pro spoustu upravených stop, běžkaři.


Pro milovníky vysokohorské turistiky je jistě dobrou zprávou, že masivem prochází dálková alpská cesta Via Alpina. Další atrakcí pro turisty je soustava ledovcových jeskyní dosažitelných přímo z Obertraunu. A Dále je to ještě malá úzká soutěska Silberkarklamm na jihovýchodě, Alpské muzeum v chatě u Brandriedl a muzeum ledových jeskyní. V něm se nalézá k ukázce mimo jiné také 3D model pro informaci a zkoumání ledovců a jejich jeskyní.

Tipy na zájezdy - Dachstein

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč