Další fotografie

hrad Hohenwerfen -

Reklama

Rakousko - hrad Hohenwerfen

hrad Hohenwerfen -

Hrad Hohenwerfen leží 40 km od Salzburgu a z povzdálí upoutá pozornost každého projíždějícího či procházejícího údolím divoké řeky Salzach u města Werfen. Pohledem z údolí upoutá hrad stejně, jako pohled z jeho ochozů do širokého okolí. Hrad totiž sedí na vrcholu skály oddělené od okolí ze všech stran údolími.

Co se týče historie hradu, je jeho vznik spojen s lety 1077 kdy vrcholil boj o nadřízenost mezi papežem a císařem. Vybudovat dva hrady se rozhodl arcibiskup Gebhard von Helfenstein, jež byl nakloněn na stranu papeže. Hrad tak vznikl jako obranný a měl také velký význam na obchodní stezce vedoucí údolím Salzachu. Dobudování však nebylo arcibiskupu Gebhardovi dopřáno, poněvadž po zahájení stavby musel ze Salcburska uprchnout na 9 let do exilu v Sasku. Poté se na nedostavěný hrad Werfen vrátil, avšak za krátký čas zemřel. Stavbu dokončil až arcibiskup Konrád I von Abenberg. Hrad byl jednou v historii dobyt a vypálen, a to v letech 1525 až 1526 za německé selské války.


Podobu, jakou má hrad téměř do dnešních dnů, získal až při přestavbě v druhé polovině 16. století. Tu měl na svědomí Johann Jakob von Khuen-Belasy a z hradu nechal vybudovat moderní pevnost italského typu. V roce 1898 získal tehdy chátrající a neobydlený hrad arcivévoda Evžen Rakouský a hrad tedy začal být znovu trvale obýván. V roce 1931 zde však vypukl požár, jež zničil velkou část hradu. Po prodeji svých sbírek umění a z vyplacené pojistky nechal arcivévoda hrad opravit. Roku 1938 však arcivévoda musel nakonec hrad prodat Salcburské župě. Za druhé světové války pak hrad sloužil i jako školicí centrum NSDAP. Od roku 1987 je areál hradu zpřístupněn veřejnosti.


Na hradě se nachází hodně zajímavých zákoutí a expozic. V rámci vstupného lze projít tři doprovodné expozice, z nichž jedna navazuje na zdejší tradici sokolnictví a ukazuje její vývoj. Klasická expozice provádí návštěvníky po celém hradě a jeho ochozech. Z okruhu prohlídky pak jistě zaujme vězení a mučírny, pětipatrová zbrojnice s ukázkami zbraní a výstup na vrchol zvonice, odkud se nabízejí překrásné výhledy na okolní údolí. Průvodkyně zde i zazvoní na 4 412 kilogramů těžký zvon odlitý roku 1586. Na druhém předhradí, neboli zemském sokolím dvoře, můžete vidět každodenní letové ukázky dravců.

Tipy na zájezdy - hrad Hohenwerfen

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč