Další fotografie

hrad Hohenwerfen -

Reklama

Rakousko - hrad Hohenwerfen

hrad Hohenwerfen -

Hrad Hohenwerfen leží 40 km od Salzburgu a z povzdálí upoutá pozornost každého projíždějícího či procházejícího údolím divoké řeky Salzach u města Werfen. Pohledem z údolí upoutá hrad stejně, jako pohled z jeho ochozů do širokého okolí. Hrad totiž sedí na vrcholu skály oddělené od okolí ze všech stran údolími.

Co se týče historie hradu, je jeho vznik spojen s lety 1077 kdy vrcholil boj o nadřízenost mezi papežem a císařem. Vybudovat dva hrady se rozhodl arcibiskup Gebhard von Helfenstein, jež byl nakloněn na stranu papeže. Hrad tak vznikl jako obranný a měl také velký význam na obchodní stezce vedoucí údolím Salzachu. Dobudování však nebylo arcibiskupu Gebhardovi dopřáno, poněvadž po zahájení stavby musel ze Salcburska uprchnout na 9 let do exilu v Sasku. Poté se na nedostavěný hrad Werfen vrátil, avšak za krátký čas zemřel. Stavbu dokončil až arcibiskup Konrád I von Abenberg. Hrad byl jednou v historii dobyt a vypálen, a to v letech 1525 až 1526 za německé selské války.


Podobu, jakou má hrad téměř do dnešních dnů, získal až při přestavbě v druhé polovině 16. století. Tu měl na svědomí Johann Jakob von Khuen-Belasy a z hradu nechal vybudovat moderní pevnost italského typu. V roce 1898 získal tehdy chátrající a neobydlený hrad arcivévoda Evžen Rakouský a hrad tedy začal být znovu trvale obýván. V roce 1931 zde však vypukl požár, jež zničil velkou část hradu. Po prodeji svých sbírek umění a z vyplacené pojistky nechal arcivévoda hrad opravit. Roku 1938 však arcivévoda musel nakonec hrad prodat Salcburské župě. Za druhé světové války pak hrad sloužil i jako školicí centrum NSDAP. Od roku 1987 je areál hradu zpřístupněn veřejnosti.


Na hradě se nachází hodně zajímavých zákoutí a expozic. V rámci vstupného lze projít tři doprovodné expozice, z nichž jedna navazuje na zdejší tradici sokolnictví a ukazuje její vývoj. Klasická expozice provádí návštěvníky po celém hradě a jeho ochozech. Z okruhu prohlídky pak jistě zaujme vězení a mučírny, pětipatrová zbrojnice s ukázkami zbraní a výstup na vrchol zvonice, odkud se nabízejí překrásné výhledy na okolní údolí. Průvodkyně zde i zazvoní na 4 412 kilogramů těžký zvon odlitý roku 1586. Na druhém předhradí, neboli zemském sokolím dvoře, můžete vidět každodenní letové ukázky dravců.

Tipy na zájezdy - hrad Hohenwerfen

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Kolem modrého Dunaje
Budapešť - Tento zájezd vás zavede do regionů a zemí starého rakouského mocnářství. Seznámíte se s historií, kulturou i tradicemi Dolních i Horních Uher i rakouských zemí. Tedy dnešního Slovenska, Maďarska i Rakouska.

Termín: 28.09.2018 - 30.09.2018     Cena od: 2990 Kč

Penzion Pinzgauerhof, Kaprun
Pinzgauerhof - Pension se nachází v horském letovisku Kaprun. Kaprun je především znám jako lyžařské centrum pro lyžování na ledovci Kitzsteinhorn. Ledovec tak umožňuje lyžování v jarních i letních měsících. Pension se nachází v klidné části 800 m od centra Kaprunu. K vybavení pensionu patří restaurace, bar, parkoviště.V pensionu se mluví také  slovensky. Lyžařské terény jsou nedaleko- vleky Kaprun 2 km, ledovec Kitzsteinhorn 3 km, Zell am See 6 km.

Termín: 08.01.2018 - 31.03.2018     Cena od: 1690 Kč

Soukromé apartmány, Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim soukromé apartmány -

Pro celou oblast Národního parku Nockberge je typická krásná příroda, která se v zimě stává vyhledávaným místem pro lyžaře.Lyžařský areál v oblasti Nockberge se táhne od vrcholu Kaisenburg přes Strohsack a umožňuje lyžování až do dubna. Sjezdovky jsou ve výšce 1100- 2055 m a areál je možné uměle zasněžovat. Užijte tak lyžování a špičkové wellness.

Termín: 24.02.2018 - 09.03.2018     Cena od: 1550 Kč

Vídeňské podzimní výstavy
Vídeň - Hofburg Vídeňské výstavy, které nám odhalí tvorbu tří umělců - Claude Monet, Pieter Bruegel starší a Egon Schiele.

Termín: 27.10.2018 - 28.10.2018     Cena od: 3490 Kč

Hotel Höhlenstein****, Zillertal
Höhlenstein01 - Toužíte po dovolené v srdci údolí Zillertal se vším všudy? Užijte si to s námi. V těsné blízkosti a s krásným výhledem na ledovce Hintertuxu. Hotel Höhlenstein v blízkosti Tuxu v nadmořské výšce 1350 m, Vás osloví maximálním pohodlím, výbornou kuchyní a přátelským personálem, který mluví i česky.

Termín: 30.03.2018 - 02.04.2018     Cena od: 5950 Kč