Další fotografie

Krimmelské vodopády - Krimmelské vodopády -

Reklama

Rakousko - Krimmelské vodopády - nejvyšší vodopády Evropy

Krimmelské vodopády -

Krimmelské vodopády jsou se svou výškou 380 m nejvyšší v Evropě a páté nejvyšší na světě. Tyto vodopády byly jako jediné mezi mnoha přírodními památníky Rakouska v letech 1967 a 1987, oceněny diplomem Evropské rady, který je zároveň statusem chráněné památky.

Několik set tisíc návštěvníků přijíždí každý rok od května do října do rakouského národního parku Vysoké Taury, aby se mohli pokochat pohledem na krásné Krimmelské vodopády. Ještě, než tak učiníte, můžete, přímo u vchodu, shlédnout expozici Zázračný svět vody Krimmlu, kde naleznete vše o vodním živlu a setkáte se zde s vodou ve všech jejích podobách. V Aquacentru jsou pak k vidění nejrůznější vodní jevy. Můžete obdivovat vodou poháněnou houpačku nebo nehlučný vodní proud.


Vzhůru kolem vodopádů vede turistická stezka, na jejíž hlavní cestě se můžete rozhodnout, zda půjdete nejdříve obdivovat vodopády odspoda nahoru do Salzašského údolí nebo budete stoupat rovnou vzhůru po upravené stezce podél živlu. Vodopád padá do hlubiny Salzašského údolí přes 3 stupně. Na každé kaskádě je vyhlídka a člověk stojí u vody velmi blízko a někde i přímo nad ní. Takzvaný Horní vodopád, který má úctyhodnou výšku 140 m a dopadá na první stupeň. Zde následuje krátký horizontální úsek, na jehož konci se pak do propasti vrhají vody prostřední části vodopádu, jehož výška je 100 m, a s mohutným pleskotem dopadají na druhý stupeň. Odtud pak pokračuje takzvaný Spodní vodopád, jehož výška je rovněž úctyhodná, více než 140 m. Výstup kolem vodopádů končí až u výletního hostince Krimmler Tauernhaus, kde je počátek vodopádů a právě odtud vodopády řeky Krimmler Ache padají ve třech kaskádách až do hloubky přes 380 m.

Tipy na zájezdy - Krimmelské vodopády - nejvyšší vodopády Evropy

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč