Další fotografie

Salzburg - Salzburgská pevnost Salzburg - Salzburgský dóm Salzburg - zámek Mirabell

Reklama

Rakousko - Salzburg - město s krásným historickým centrem

Salzburg -

Salzburg je statutární město a hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko. Nachází se nedaleko hranic s Německem na řece Salzach. V současnosti má 150 000 obyvatel a je čtvrtým největším městem Rakouska. Celé Staré město (historické městské jádro) bylo roku 1996 zařazeno na seznam UNESCO a je jedinečné ve své celistvosti.

Mezi nejvýznamnější památky města patří Klášter svatého Petra, který nás vrací zpět do dob prvního biskupa Ruperta. Na místě prvního opatství, které vzniklo okolo roku 1000, byl roku 1147 vysvěcen dnešní klášterní kostel. Další památkou města je hohensalcburská pevnost, jejíž stavba byla zahájena v časech Boje o investituru roku 1077 a je do dnešních dnů velmi dobře zachována, neboť byla jen jednou, neúspěšně, obléhána. Za návštěvu také stojí Františkánský kostel (Franziskanerkirche), který byl vybudován v polovině 8. stol. a k hlavní kostelní lodi v románském slohu byl přistaven gotický ozvučný kúr a věnec barokních kaplí. Zajímavý je také Salcburský dóm (Salzburger Dom), na jehož místě původně vznikla roku 774 románská bazilika. Dóm byl naposledy nově postaven v roce 1611.


Salzburg také proslul tím, že je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho rodný dům můžeme vidět v Obilné uličce, jež hrála už dříve důležitou roli pro obchod. Nejznámější sakrální stavbou města je Salcburský chrám, jehož nádherná fasáda a mohutná kupole prozrazují typické znaky raného baroka. Historie jeho vzniku a vývoje je těsně spjata s narůstající mocí duchovních vládců Salcbuska. Mnohokrát byl však chrám zničen ohněm, pokaždé znovu obnoven a stal se vždy mohutnější, větší a honosnější. K poslednímu poškození chrámu došlo v roce 1944, kdy byla při jednom z náletů na Salcburk, který byl baštou nacismu, zničena kupole chrámu a část oltáře. Po několika letech stavebních prací byl chrám obnoven ve své bývalé kráse a v roce 1959 nově vysvěcen. Z vnitřního vybavení chrámu stojí za zmínku křtitelnice, v níž byl pokřtěn Wolfgang Amadeus Mozart, překrásné hlavní varhany a také skvostná chrámová vrata z bronzu, která jsou dílem sochařů Ewalda Mataré, Giacoma Manzú a Toniho Schneidera Manzella.


V Salzburgu se také nachází spoustu zámku jako např. Aigen, Arenberg nebo Mirabell. Pro milovníky přírody je jistě dobrou zprávu, že se ve městě nachází spoustu parků. Na milovníky kultury zde zase čeká nespočet divadel a muzeí. V neposlední řadě se zde také koná spoustu koncertů vážně hudby.

Tipy na zájezdy - Salzburg - město s krásným historickým centrem

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč