Další fotografie

Salzburg - Salzburgská pevnost Salzburg - Salzburgský dóm Salzburg - zámek Mirabell

Reklama

Rakousko - Salzburg - město s krásným historickým centrem

Salzburg -

Salzburg je statutární město a hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko. Nachází se nedaleko hranic s Německem na řece Salzach. V současnosti má 150 000 obyvatel a je čtvrtým největším městem Rakouska. Celé Staré město (historické městské jádro) bylo roku 1996 zařazeno na seznam UNESCO a je jedinečné ve své celistvosti.

Mezi nejvýznamnější památky města patří Klášter svatého Petra, který nás vrací zpět do dob prvního biskupa Ruperta. Na místě prvního opatství, které vzniklo okolo roku 1000, byl roku 1147 vysvěcen dnešní klášterní kostel. Další památkou města je hohensalcburská pevnost, jejíž stavba byla zahájena v časech Boje o investituru roku 1077 a je do dnešních dnů velmi dobře zachována, neboť byla jen jednou, neúspěšně, obléhána. Za návštěvu také stojí Františkánský kostel (Franziskanerkirche), který byl vybudován v polovině 8. stol. a k hlavní kostelní lodi v románském slohu byl přistaven gotický ozvučný kúr a věnec barokních kaplí. Zajímavý je také Salcburský dóm (Salzburger Dom), na jehož místě původně vznikla roku 774 románská bazilika. Dóm byl naposledy nově postaven v roce 1611.


Salzburg také proslul tím, že je rodištěm Wolfganga Amadea Mozarta. Jeho rodný dům můžeme vidět v Obilné uličce, jež hrála už dříve důležitou roli pro obchod. Nejznámější sakrální stavbou města je Salcburský chrám, jehož nádherná fasáda a mohutná kupole prozrazují typické znaky raného baroka. Historie jeho vzniku a vývoje je těsně spjata s narůstající mocí duchovních vládců Salcbuska. Mnohokrát byl však chrám zničen ohněm, pokaždé znovu obnoven a stal se vždy mohutnější, větší a honosnější. K poslednímu poškození chrámu došlo v roce 1944, kdy byla při jednom z náletů na Salcburk, který byl baštou nacismu, zničena kupole chrámu a část oltáře. Po několika letech stavebních prací byl chrám obnoven ve své bývalé kráse a v roce 1959 nově vysvěcen. Z vnitřního vybavení chrámu stojí za zmínku křtitelnice, v níž byl pokřtěn Wolfgang Amadeus Mozart, překrásné hlavní varhany a také skvostná chrámová vrata z bronzu, která jsou dílem sochařů Ewalda Mataré, Giacoma Manzú a Toniho Schneidera Manzella.


V Salzburgu se také nachází spoustu zámku jako např. Aigen, Arenberg nebo Mirabell. Pro milovníky přírody je jistě dobrou zprávu, že se ve městě nachází spoustu parků. Na milovníky kultury zde zase čeká nespočet divadel a muzeí. V neposlední řadě se zde také koná spoustu koncertů vážně hudby.

Tipy na zájezdy - Salzburg - město s krásným historickým centrem

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeňské podzimní výstavy
Vídeň - Hofburg Vídeňské výstavy, které nám odhalí tvorbu tří umělců - Claude Monet, Pieter Bruegel starší a Egon Schiele.

Termín: 27.10.2018 - 28.10.2018     Cena od: 3490 Kč

Kolem modrého Dunaje
Budapešť - Tento zájezd vás zavede do regionů a zemí starého rakouského mocnářství. Seznámíte se s historií, kulturou i tradicemi Dolních i Horních Uher i rakouských zemí. Tedy dnešního Slovenska, Maďarska i Rakouska.

Termín: 28.09.2018 - 30.09.2018     Cena od: 2990 Kč

Soukromé apartmány, Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim soukromé apartmány -

Pro celou oblast Národního parku Nockberge je typická krásná příroda, která se v zimě stává vyhledávaným místem pro lyžaře.Lyžařský areál v oblasti Nockberge se táhne od vrcholu Kaisenburg přes Strohsack a umožňuje lyžování až do dubna. Sjezdovky jsou ve výšce 1100- 2055 m a areál je možné uměle zasněžovat. Užijte tak lyžování a špičkové wellness.

Termín: 24.02.2018 - 09.03.2018     Cena od: 1550 Kč

Penzion Pinzgauerhof, Kaprun
Pinzgauerhof - Pension se nachází v horském letovisku Kaprun. Kaprun je především znám jako lyžařské centrum pro lyžování na ledovci Kitzsteinhorn. Ledovec tak umožňuje lyžování v jarních i letních měsících. Pension se nachází v klidné části 800 m od centra Kaprunu. K vybavení pensionu patří restaurace, bar, parkoviště.V pensionu se mluví také  slovensky. Lyžařské terény jsou nedaleko- vleky Kaprun 2 km, ledovec Kitzsteinhorn 3 km, Zell am See 6 km.

Termín: 08.01.2018 - 31.03.2018     Cena od: 1690 Kč

Soukromé apartmány, Bad Kleinkirchheim
Bad Kleinkirchheim soukromé apartmány -

Pro celou oblast Národního parku Nockberge je typická krásná příroda, která se v zimě stává vyhledávaným místem pro lyžaře.Lyžařský areál v oblasti Nockberge se táhne od vrcholu Kaisenburg přes Strohsack a umožňuje lyžování až do dubna. Sjezdovky jsou ve výšce 1100- 2055 m a areál je možné uměle zasněžovat. Užijte tak lyžování a špičkové wellness.

Termín: 03.02.2018 - 24.02.2018     Cena od: 1650 Kč