Další fotografie

údolí Ötztal - údolí Ötztal - Piburgské jezero

Reklama

Rakousko - Údolí Ötztal s pohádkovou krajinou

údolí Ötztal -

Údolí Ötztal nabízí spostu možností příjemné relaxace. Vždyť se tu nachází krásná jezera a vodopády, klidné potůčky i termální lázně.

Ötztalské údolí leží cca. 50 km západně od Innsbrucku a jeho jméno oblétlo svět v roce 1991, když byl v zaledněných horách na konci údolí nalezen pravěký pastevec, který dostal přezdívku "Ledový muž Ötzi".


Pohádkovou krajinu tyrolského Ötztalu charakterizuje voda ve svých nejkrásnějších podobách. K tomu patří zcela zvláštní přírodní pozoruhodnosti jako Piburgské jezero a impozantní vodopád Stuibenfall v Umhausenu. Vodopád Stuibenfall je největší a nejkrásnější vodopád Tyrolska. Padá z výšky 150 m a při slunečním svitu vytváří nádhernou hru barev. Přírodě ponechané Piburgské jezero je rovněž zajímavým výletním cílem pro rodiny s dětmi a turisty, kteří se chtějí osvěžit koupelí. Jeho břehy jsou povětšinou strmé a skalnaté. Na jižním konci Piburgského jezera je však plovárna s velkou plochou na ležení. Plavání v jezeře lze doporučit právě jen zde. U plovárny je také půjčovna lodiček. Speciální atrakcí je zde každý týden pořádaná túra s loučemi k Piburgskému jezeru. Při ní si přijdou na své nejen vyložení romantici.


K dalším zvláštnostem Ötztalu patří také jeho sirné prameny. Nejznámější jsou podzemní zdroje, které napájejí "Sirné jezero" pod Amberskou chatou a tím také sirné lázně v Längenfeldu, v exkluzivním zařízení Aqua Dome.

Tipy na zájezdy - Údolí Ötztal s pohádkovou krajinou

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč