Další fotografie

Umhausen - Ötzi-Dorf Umhausen - Ötzi-Dorf

Reklama

Rakousko - Umhausen - místo s vesničkou Ötzi-Dorf

Umhausen -

Umhausen je městečko, které je stejně malebné jako okolní krajina a jeho sesterská městečka Tumpen a Köfels. Všechny tři městečka pak představují v létě nádhernou turistickou oblast s výchozími body pro vysokohorské túry.

Velkou zdejší atrakcí je 150 metrů vysoký vodopád Stuibenfall. Kdo chce, může se odtud dostat také do malé vesničky Niederthai, která leží v nadmořské výšce 1 500 m. n. m. Nejznámější obyvatel tohoto klenotu je zelený drak Tabaluga, jehož "otcem" je Peter Maffay. V Umhausenu se nachází outdoorové muzeum "Ötzi-dorf".


Ötzi je mumie pravěkého muže, která pravidelně láká do oblasti mnoho návštěvníků. Pozůstatek Ötziho našli roku 1991 němečtí manželé Simonovi, když si sejitím ze značené stezky krátili cestu zpět do údolí. V místním outdoorovém muzeu můžeme vidět vše tak, jak asi 3000 let před Kristem být mohlo. Pravěké chlívky zde najdete i s domácími "pravěkými" zvířaty, nechybí tu pece na chleba či keramika, dílna na výrobu zbraní a jiných "domácích" potřeb ani vlastní příbytek včetně vybavení. Vědci se domnívají, že se Ötzi nedlouho před svou smrtí vydal do hor, přičemž jedním z důvodů mohl být útěk z vesnice nebo vyhnanství. Z ran a pohmožděnin na těle se usuzuje na souboj, který mohl Ötziho vybídnout k útěku. Poté, co své nepřátele setřásl, byl zřejmě zasažen šípem a kvůli velké ztrátě krve zemřel. Dosáhl 46 let, tehdy velmi vysokého věku.

Tipy na zájezdy - Umhausen - místo s vesničkou Ötzi-Dorf

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rakousko

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 07.12.2019 - 08.12.2019     Cena od: 2190 Kč

Vídeň a zámek Schönbrunn
Schonbrunn - Tradice pití kávy, pojídání štrúdlu a poslech klasické hudby či vídeňského šramlu patří k slavnému městu na Dunaji. Nechte na sebe působit nepomíjející krásu valčíků, moderní i imperiální architekturu, kavárny i stánky s klobásami. Vítejte ve městě radosti ze života, zážitků a umění. Vítejte ve Vídni!

Termín: 05.10.2019 - 06.10.2019     Cena od: 2190 Kč

ME 2020 v krasobruslení (5 dní)
Krasobruslení - Mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční v rakouském Grazu, ve dnech 22. až 26. ledna 2020. Nabízíme balíček ubytování se vstupenkou na celé mistrovství. 

Termín: 22.01.2020 - 26.01.2020     Cena od: 17490 Kč

Jižní Čechy a Dolní Rakousko
Jindřichův Hradec -

Když jeden den nestačí ... Na poznání zajímavých míst Jižních Čech a Dolního Rakouska budeme potřebovat nejméně dva dny. Můžete obdivovat řadu zajímavých památek spojených s českým královstvím i rakouským mocnářstvím. Řada z nich je zapsána i na seznamu Unesco.


Termín: 29.08.2020 - 30.08.2020     Cena od: 1850 Kč

Vídeňské výstavy: Dürer, Caravaggio a Bernini
Vídeň - Dvoudenní autokarový zájezd nabízí návštěvu nejvýznamnějších výstav v podzimní Vídni. Nejvýznamnější z nich je velká bilance díla Albrechta Dürera v Albertině, která představí malířské i kreslířské dílo tohoto velikána evropské renesance. 

Termín: 02.11.2019 - 03.11.2019     Cena od: 3590 Kč