Další fotografie

Bicazská soutěska - jezero Lacu Rosu Bicazská soutěska - jezero Lacu Rosu

Reklama

Rumunsko - Bicazská soutěska s jezerem Lacu Rosu

Bicazská soutěska -

Bicazská soutěska je jednou z nejpozoruhodnějších přírodních zajímavostí Rumunska. Nachází se v severovýchodní části země na hranicích žup Neamţ a Harghita.

Soutěska byla vytvořena vodami řeky Bicaz, která tudy protéká. Stezkou procházela již za římských dob spojnice mezi Moldávií a Transylvánií (Sedmihradskem). Soutěska je známá také výskytem zedníčka skalního. Bicazskými soutěskami, lemující koryto řeky Bicaz, pak prochází silnice. Nad řekou se až do výšky 300 m tyčí ostré vápencové skály, které tak těsně obepínají "Pekelnou šíji", že bylo tím pádem nutno silnici vytesat přímo do skály.


V soutěsce se nachází také mimo jiné jezero Lacu Rosu nebo-li Červené jezero. Leží v malé sníženině, která se nachází 25 km východně od Gheorhieni. Jezero se vytvořilo v roce 1838, kdy sesuv půdy přehradil řeku Bicaz a ještě dnes z vod jezera vyčnívají špičky několika smrků. Jezero následně obklopuje nádherná přírodní scenérie a jezerní vody se mohou ročně těšit průměrně z 1800 hodin slunečního svitu. Místo se přímo nabízí k využití pro přestávku při přechodu z Karpat do Moldavska přes divokou soutěsku Bicaz a proto není divu, že je jezero oblíbeným cílem turistů z Rumunska, ale i z celého světa.

Tipy na zájezdy - Bicazská soutěska s jezerem Lacu Rosu

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rumunsko