Další fotografie

hrad Bran -

Reklama

Rumunsko - Bran - domnělý Drákulův hrad

hrad Bran -

Hrad Bran se nachází 28 km jihozápadně od města Braşov. Byl vystavěn mezi lety 1377 až 1382. Jeho hlavní funkcí bylo strážit obchodní stezku do Valašska. Dnes krásně opravený Bran byl postaven jedním rytířským řádem.

Hrad se nalézá na vysokém hradním masivu obklopeném hustými lesy. V podhradí se nacházejí ukázky lidové architektury jako mlýn a místní muzeum. Muzeum se může pochlubit i zahraničními exponáty, například anglickými hodinami a kanadskou cestovní truhlou.


Vlado Tepeš používal Bran jako základnu pro nájezdy do Transylvánie. Dnes hrad navštěvují tisíce turistů z celého světa. Mimo jiné sem přijíždějí také Američané, kteří tady oslavují svátek Halloween. Kromě prohlídky hradu můžete absolvovat též návštěvu skanzenu, řemeslného trhu a muzea, v němž jsou soustředěny exponáty dokumentující život rolníků v Transylvánii. A pokud snad nebudete mít Drákuly plné zuby, můžete zamířit i do nepříliš vzdáleného hradu Poienari. Je v troskách, ale na rozdíl od Branu je to skutečně místo, kde se odehrává děj Stokerova románu Drákula.


Liduprázdná Transylvánie v srdci Karpat je jedním z nejzáhadnějších míst Rumunska. Není divu, že právě sem umístil spisovatel Stoker děj proslulého románu o upíru Drákulovi. Téma si přitom nevycucal z prstu, ale inspiroval se skutečností, přesněji řečeno činy valašského šlechtice Vlada II. Tepeše. Ten proslul příšernými činy - obyčejné rolníky mučil a nepřítele narážel na kůl. Proto si vysloužil přízvisko Vlado - Narážeč.

Tipy na zájezdy - Bran - domnělý Drákulův hrad

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rumunsko