Další fotografie

Fagaraš - Fagaraš -

Reklama

Rumunsko - Fagaraš - nejvyšší horský hřeben Karpat

Fagaraš - kříž na Moldoveanu -

Fagaraš je nejvyšším a zřejmě nejnavštěvovanějším pohořím v Rumunsku. Fagaraš jsou opravdové velehory plné skal, ostře řezaných hřebenů, průsmyků (nejznámější Strunga Draculi) a jezer.

Jsou součástí karpatského oblouku, který začíná na česko-slovenském pohoří a pokračuje na východ přes Tatry a Ukrajinu, odkud pokračuje do Rumusnka. Fagaraš se nachází v Sedmihradsku (Transilvania) mezi městy Sibiu a Brasov. Nejvyššími vrcholy jsou Moldoveneu (2 543 m. n. m.) a Negoiu (2 535 m. n. m.). Dobrou základnou pro výlety po pohoří se často stává město Fagaraš, které není nijak zvlášť zajímavé. Kromě jiného tam najdete tržnici, dřevěný kostelík, pevnost a nezbytné muzeum.


Pohoří se stává v poslední době populární pro letní, ale i zimní sporty. Oblíbený je přechod hřebene, který zabere při příznivých podmínkách asi týden a zavede návštěvníky do krásné přírody. V dnešní době se ovšem stává až moc populární a často je tak bohužel na hlavním hřebeni příliš mnoho lidí. Pro milovníky samoty a divočiny jsou mnohem lákavější jižní doliny nebo pohoří Iezer Păpuşa, kde lze i několik dní putovat bez setkání s člověkem. V zimě lze v horách lyžovat, což platí hlavně pro okolí jezera Bâlea, jinde jde o skutečné dobrodružství a provozovat lze jen skialpinismus. Zimní přechod hřebene je obdivuhodný sportovní výkon. Nebezpečí hrozí zvláště tehdy, když se pokazí počasí.

Tipy na zájezdy - Fagaraš - nejvyšší horský hřeben Karpat

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rumunsko