Další fotografie

Sighisoara - Sighisoara -

Reklama

Rumunsko - Sighisoara - sedmihradský Norimberk

Sighisoara -

Sighisoara je jedno z nejzajímavějších měst v Rumunsku. Pokud byste si měli vybrat pro svůj výlet jenom jedno rumunské město, rozhodně zavítejte sem. Ačkoliv vypadá město na první pohled jako většina rumunských měst, je to po bližším seznámení opravdu krásné místo.

Sighisoara je skvěle zachované středověké městečko v kopcovité krajině. Na téměř nedotčených hradbách zůstalo 9 z původních 14 věží a 2 bašty. Uvnitř citadely ze 14.- 15. století, kterou nalezneme i na seznamu UNESCO, se můžete projít po svažujících se dlážděných uličkách, lemovaných renesančními měšťanskými domy. Už při vstupu narazíte na věž s orlojem, z něhož se při každém půlnočním úderu vynořuje jiná dřevěná postava. Věž je vysoká 64 metrů a nabízí k dispozici krásné výhledy na město i jeho okolí. Na nádvoří města se pravidelně konají všelijaké středověké slavnosti, festivaly a podobné události.


Město je známé také tím, že se v něm údajně narodil Vlado Ţepeš, známý jako hrabě Dracula. V jeho rodném domě je dnes restaurace s typickou rumunskou kuchyní. Ve městě také mimo jiné najdeme spoustu kostelů, z nichž je nejzajímavější luteránský kostel saských měšťanů - Kostel na kopci, k němuž se dostanete po zdolání 172 schodů krytého schodiště.

Tipy na zájezdy - Sighisoara - sedmihradský Norimberk

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rumunsko