Další fotografie

Sinaia - Sinaia - klášter

Reklama

Rumunsko - Sinaia - Perla Karpat

Sinaia - zámek

Sinaia je nejznámější město v údolí Prahovy. Město leží ve výšce 800 - 1000 m. n. m. na úpatí hor Furnica Piatra Arsa asi 124 km od rumunského hlavního města.

Na konci 19. století se Sinaia stala luxusním horským městem. Král Karel I. zde v letech 1875 - 1883 vystavěl v německém renesančním stylu zámek Peles, který využíval jako letní sídlo. Ve 160 pokojích a sálech najdeme vzácný nábytek, obrazy a zbraně, řezby ze dřeva a ze slonoviny, orientální koberce a gobelíny. Zámek Peles se svými mimořádně cennými sbírkami je dnes považován za jedno z nejvýznamnějších muzeí v Rumunsku. Nedaleko něj stojí zámeček Pelisor (Malý Peles), který patřil králi Ferdinandovi, následníkovi Karla I. na rumunském trůně. Zámeček Pelisor je rovněž přístupný veřejnosti.


Ve městě dále najdeme zajímavý klášter Sinaia a domy známých rumunských spisovatelů a skladatelů, které jsou dalšími atraktivními místy města. Elegantní hotely, komfortní chaty, známé kasino a stalé příjemné rekreační ovzduší zase přinesly Sinaii proslulost a přezdívku "Perla Karpat". Díky ozonu a pramenům minerálních vod je Sinaia i lázeňským městem se zaměřením na léčbu neurózy, žaludečních a ledvinových chorob.

Tipy na zájezdy - Sinaia - Perla Karpat

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Rumunsko