Další fotografie

Glasgow -

Reklama

Skotsko - Glasgow

Glasgow - Univerzita

Glasgow - třetí největší město Británie leží asi 60 kilometrů západně od Edinburghu. Glasgow je znám jako největší přístav Skotska, jenž má velké loděnice, v nichž se vyráběly největší lodě v Británii.

V roce 561 zde bylo založeno biskupství. V roce 1451 zde byla založena druhá skotská univerzita. V roce 1611 byl vyhlášen královskou pevností. A tak je ve městě mnoho historických památek. Jmenujme katedrálu (Catedral of St. Mungo), považovanou za nejkrásnější gotickou katedrálu ve Skotsku. Středem města je náměstí sv. Jiřího (George Square) se sochami dvanácti významných osobností, které se zapsaly do dějin Skotska (Walter Scott, Robert Burns, královna Viktorie aj.). Už při výstupu z vlaku vás nadchne historický interiér výpravní budovy. Při procházce městem budete spíše vnímat význam samotného názvu města, než vzhled budov a množství pamětihodností. Většina budov ve městě má tzv. Viktoriánský charakter.

Zajímavosti v okolí: Antoniův val (Antonie Wall) - římská pevnostní stavba, táhnoucí se od zálivu Firth of Forth k Firth of Clyde, bývá nazývána Grim's Dyke. Byla postavena za římského období jako obrana před kmeny ze severu. Měla délku 63,5 km a je tvořena mohutnými kamennými bloky, na něž byla navršena zemina a jíl. Val měl šířku 4,3 metrů a výšku 3 metry. Pro zvýšení bezpečnosti zde bylo 19 pevností a příkop.

 

V posledních letech se Glasgow stává vyhledávaným cílem i pro svůj nevázaný noční život především o víkendech.


Tipy na zájezdy - Glasgow

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Skotsko

Hotel Ibis Budget 2*, Edinburgh - letecky
Edinburgh - Edinburgh je hlavním město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru.

Termín: 30.04.2020 - 03.05.2020     Cena od: 11390 Kč

Hotel Britannia 3*, Edinburgh - letecky
Scott Monument - Edinburgh je pro svůj bohatý kulturní život nazýváno "Athénami severu". Sídlí tu řada kulturních a uměleckých institucí: národní galerie, Skotská královská akademie, Skotské královské muzeum nebo muzeum moderního umění. V blízkosti hotelu najdete např. oblíbenou ulici Princes street, Edinburgh Old Town či St Giles' Cathedral.

Termín: 01.05.2020 - 03.05.2020     Cena od: 10990 Kč

Stewart Aparthotel 4*, Edinburgh - letecky
Edinburský hrad - Edinburgh je hlavním město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru.

Termín: 18.12.2020 - 20.12.2020     Cena od: 11790 Kč

ČR - kvalifikant, ČR - Chorvatsko, ČR - Anglie, EURO 2020, letecký zájezd
čr-chorvatsko -

Letecký zájezd na všechny tři zápasy základní skupiny tj. ČR - kvalifikant (Soupeřem bude vítěz jarní kvalifikace, tedy jeden z týmů Skotsko - Srbsko - Norsko - Izrael), 15.6. ve skotském Glasgow,  ČR - Chorvatsko, který se hraje 19. června 2020 také na stadionu v Glasgow a záapas ČR - Anglie, který se hraje 23.června 2020 na Wembley stadionu v Londýně. Pokud chcete být u tohoto, registrujte se! 

Termín: 14.06.2020 - 24.06.2020     Cena od: 37990 Kč

Edinburgh - Easy Fly (letecky)
Edinburgh panorama - Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní v hlavním městě Skotska - Edinburghu. Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí.

Termín: 06.05.2020 - 10.05.2020     Cena od: 14490 Kč