Další fotografie

Reklama

Skotsko - Inveraray Castle

Inveraray Castle -

Ve městě Inveraray stojí zámek slavného skotského klanu Campbellů. Zámek Inveraray je výsledek cílevědomého plánu, který započal Archibald Campbell, který nastoupil v roce 1743 jako 3. vévoda z Argyllu.

Staré město, které obklopovalo zchátralý hrad z 15. století, bylo odstraněno aby se získalo místo k vytvoření nových staveb obklopených parky, zahradami a cestami. Hlavní struktura byla dokončena do roku 1758, ale 3. vévoda, který umřel v roce 1761, nemohl zabrat hrad. Práce byla ukončena až u následujícího 5. vévody, který rozhodl dokončit rozdělanou práci. Hlavní práce na hradu byly skončeny do roku 1790. Nyní je hrad Inveraray domovem 12. vévody z Argyllu a jeho rodiny.

Světlo zlacených svícnů se odráží v broušených historických zrcadlech. Je tady oblíbený fortel stařičkého vévody z Argyllu, rozviklaný spinet vévodkyně, sbírka modrobílého porcelánu, ztyřelá tropická helma a indiánská dýmka míru jednoho z velmi dobrodružných Campbellů a také bačkůrky téhož vévody z kojeneckého věku. Od podlahy ke stropu se větví parádní rodokmen klanu. Podobá se košatému stromu, co lísteček, to jméno a letopočet. Zatímco dole u naleštěných parket se skví rok 1294, tam nahoře u stropu defilují jména nejnovějších ratolestí rodu s letošním ročníkem narození. Vitrína se současnými fotografiemi Campbellů má kolem sebe stále plno zvědavců. Snímky ukazují, že modro-zeleno-černě kostkovaný campbellovský kilt dosud nevyhynul. Pánové jej hrdě oblékají při každé slavnostní příležitosti doma i v cizině, zatímco partnerky mají na sobě šaty podle poslední módy.

Tipy na zájezdy - Inveraray Castle

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Skotsko

Stewart Aparthotel 4*, Edinburgh - letecky
Edinburský hrad - Edinburgh je hlavním město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru.

Termín: 22.05.2020 - 24.05.2020     Cena od: 17890 Kč

Hotel Britannia 3*, Edinburgh - letecky
Scott Monument - Edinburgh je pro svůj bohatý kulturní život nazýváno "Athénami severu". Sídlí tu řada kulturních a uměleckých institucí: národní galerie, Skotská královská akademie, Skotské královské muzeum nebo muzeum moderního umění. V blízkosti hotelu najdete např. oblíbenou ulici Princes street, Edinburgh Old Town či St Giles' Cathedral.

Termín: 25.09.2020 - 27.09.2020     Cena od: 8790 Kč

Edinburgh - Easy Fly (letecky)
Edinburgh panorama - Tento letecký zájezd je určen pro individuální cestovatele, kteří chtějí strávit několik dní v hlavním městě Skotska - Edinburghu. Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí.

Termín: 19.06.2020 - 21.06.2020     Cena od: 24290 Kč

Stewart Aparthotel 4*, Edinburgh - letecky
Edinburský hrad - Edinburgh je hlavním město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru.

Termín: 09.10.2020 - 11.10.2020     Cena od: 10390 Kč

Hotel Holiday Inn 4*, Edinburgh - letecky
Edinburgh - Skotsko je kraj obdivuhodných přírodních krás i historických památek. Ochutnat můžete pravou skotskou whisky nebo zapátrat po lochneské příšeře. Strážcem Edinburghu je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává městu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru.Během tohoto zájezdu určitě nesmíte vynechat návštěvu jedinečné Edinburské ZOO, která se nachází jen pár minut chůze od tohoto hotelu.

Termín: 15.05.2020 - 17.05.2020     Cena od: 10290 Kč