Další fotografie

Costa Blanca -

Reklama

Španělsko - Costa Blanca

Costa Blanca -

Bílé pobřeží, dlouhé 470 kilometrů, lemující jihovýchodní pobřeží Španělska je tvořeno typickými zátokami a písčitými plážemi. Vůně pomerančovníků linoucí se z hornatého vnitrozemí, kde se hojně pěstují, provází obyvatele po celý rok. Costa Blanca, jako většina španělských oblastí s turistickým ruchem, je kombinací moderních rekreačních letovisek a klasických španělských vesniček s bohatou tradicí.


Dénia

Toto turistické přímořské letovisko se nachází uprostřed cesty z Valencie do Alicante. O Dénii se říká, že je bránou ke Costa Blance, bílému pobřeží. Má velmi dlouhé pláže - až 24 km. Světovou zdravotnickou organizací byla vyznamenána díky svým perfektním klimatickým a životním podmínkám titulem "Ciudad del buen clima" [=město s výborným klimatem]. Dénia disponuje velkým přístavem, v prvním století před naším letopočtem tu vybudoval římský vojevůdce Sartorius námořní základnu.
Městečko ležící na severním kraji výběžku Cap de la Nao je proslulé slavnostmi, jenž se zde konají zhruba každých osm dní. V červenci zde propuká největší ze slavností, Fiesta Mayor. Během těchto oslav se odvážlivci koupou v moři s mladými býky. Dominantou Dénie je Montgó - hora vysoká 753 m a dénijský hrad.

Calpe

Jižně od Dénie leží městečko Calpe, jehož dominantou je vápencová skála Penon de Ifach, která je mnohdy přirovnávána k Gibraltaru. Skála je vysoká 332 metrů a je obklopena krásnými plážemi s jemným pískem.


Benidorm

Dalšímu z přímořských městeček ležícímu na pobřeží Costa Blanca se kvůli jeho siluetě přezdívá Manhattan Bílého pobřeží. Od rána do rána je zde rušný život plný zábavy ve velkém stylu. Na počátku 19. století byl Benidorm velmi malým městečkem s necelými 4500 obyvateli. Díky své výjimečné poloze na břehu nádherné zátoky se zde pomalu začali objevovat turisté. Právě poloha tohoto místa přináší blahodárné klimatické podmínky jelikož zátoka je obklopena ze tří stran horami, které ji chrání před větry z pevniny a způsobují, že zimy jsou zde tak mírné jako např. jarní dny v Čechách. Statistiky tvrdí, že Benidorm má nejvíce slunečných dní z celého Španělska - prší zde velmi zřídka. Díky tomuto zvláštnímu mikroklima začal být Benidorm velmi oblíbený a v 60. letech se zde začaly stavět vysoké mrakodrapy na něž se mnozí dívali s nedůvěrou. Turisté zde byli lákání též na blahodárný vliv mořských lázní na pláži Levante. Nyní má Benidorm něco přes 57 000 stálých obyvatel a přes sezonu zde přijíždí téměř 4 miliony lidí.
V Benidormu jsou tři písčité pláže, které mají modrou vlajku, kterou uděluje Evropská unie za čistotu a kvalitu služeb, čímž se řadí mezi nejlepší na světě. Východní pláž Levante [=východ] je dlouhá dva kilometry a v letní sezónu bývá hodně rušná. Sportovní přístav s malou pláží oddělují tříkilometrovou, klidnější pláž Poniente [=západní]. Kromě mrakodrapů, nádherných pláží a příznivému klima je Benidorm vyhlášen též nepřeberným množstvím diskoték, nočních klubů, tanečních sálů a samozřejmě restaurací a barů. Kromě nočního života jsou v Benidormu umístěny tři velké zábavní parky, které stojí za shlédnutí - Aqualand je park se spoustou vodních atrakcí a skluzavek, Mundomar je velké delfinárium, kde doporučuji shlédnout show s delfíny, protože předčí Vaše očekávání. Kromě delfínu je zde k vidění též spousta ryb a živočichů nejen Středozemního moře, dále též show s papoušky a lachtany. Můžete se podívat na fotografie z delfinária Mundomar v Benidormu. Po skončení každé show máte možnost se vyfotografovat s delfínem, lachtanem či papouškem. Odpolední vstupné je levnější, ale zase svítí slunce do objektivů fotoaparátů. Lze též koupit slevněné vstupné na celý den, které platí společně pro delfinárium Mundomar i vodní atrakce Aqualand (oba parky jsou vedle sebe). Dalším zábavním parkem v Benidormu je Terra Mitica - Theme park, kde si na své přijdou milovníci horských dráh a dalších nečekaných atrakcí!


Alicante

Významné středisko turistického ruchu ležící na pobřeží Costa Blanca. Toto hlavní město stejnojmenné provincie zdobí mnoho architektonických památek. Radnice s barokní fasádou bývá nejčastějším objektem fotografování, stejně jako Castillo de Santa Barbara. Kostel Santuario de la Magdalena u Noveldy je postaven ve stylu světově proslulého architekta Antonia Gaudího. Srdcem celého Alicante tvoří promenáda Explanada de Espaňa, jež je 600 metrů dlouhá, lemovaná palmami a zdobená mozaikou poskládanou z 6,6 miliónů kamínků červené, černé a bílé barvy. Významný přírodní přístav je chráněn mysy Huertou a Santapolou. V okolí se nachází řada nádherných rozsáhlých pláží.

Tipy na zájezdy - Costa Blanca

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Španělsko

Hotel Guitart Rosa***, Lloret de Mar - letecky
Hotel Guitart Rosa - Lloret de Mar je jedno z nejznámějších letovisek na pobřeží Costa Brava. Je zde písčitá pláž, která je lemovaná pobřežní promenádou, ale je tu i několik menších pláží mezi skalami. Ve městečku se nachází řada obchodů, kaváren, restaurací, ale i barů a diskoték. Na okraji města je veliký aquapark.

Termín: 28.07.2018 - 04.08.2018     Cena od: 20390 Kč

Hotel Hesperia 5*, Madrid - letecky
Madrid - El Escorial Hlavní město ležící v samém centru Španělska vás překvapí působivou architekturou, rušnými, ale ne přeplněnými ulicemi a překvapivě klidným historickým centrem. A pokud milujete umění, nejznámější evropská galerie Prado Vás nenechá na pochybách, že Madrid je to správné místo pro váš víkend.

Termín: 20.07.2018 - 22.07.2018     Cena od: 12990 Kč

Hotel Riviera***, Santa Susana - letecky
h Riviera, Santa Susanna - Santa Susanna je malebné letovisko, jehož hlavní výhodou jsou písčité pláže. Naleznete zde množství obchodů, bohatý noční život a spoustu zábavy pro každého. Díky pobřežní rychlodráze můžete podniknout pohodlný výlet do Barcelony.

Termín: 04.08.2018 - 11.08.2018     Cena od: 20490 Kč

Hotel Santa Monica***, Salou
salou promenada - Salou je přímořské letovisko s překrásnými písečnými plážemi ležící cca 100 km jižně od Barcelony. Pláže a mořská voda v této oblasti patří k nejčistějším z celého pobřeží Costa Dorada. Vstup na pláž je volný. Na historické centrum navazuje moderní výstavba desítek hotelů a apartmánů. k nejzajímavějším turistickým atrakcím patří světelná fontána v Salou, starý rybářský přístav v Cambrils a obrovský aquapark v La Pinedě. Ve městě je nespočet restaurací, barů, diskoték, obchodů, které slouží turistům dlouho do noci resp. časného rána. Salou je místní dopravou spojeno se sousedními Cambrils a La Pinedou, i cca 10 km vzdálenou Taragonou.

Termín: 28.07.2018 - 04.08.2018     Cena od: 15950 Kč

Hotel Santa Monica***, Salou
salou promenada - Salou je přímořské letovisko s překrásnými písečnými plážemi ležící cca 100 km jižně od Barcelony. Pláže a mořská voda v této oblasti patří k nejčistějším z celého pobřeží Costa Dorada. Vstup na pláž je volný. Na historické centrum navazuje moderní výstavba desítek hotelů a apartmánů. k nejzajímavějším turistickým atrakcím patří světelná fontána v Salou, starý rybářský přístav v Cambrils a obrovský aquapark v La Pinedě. Ve městě je nespočet restaurací, barů, diskoték, obchodů, které slouží turistům dlouho do noci resp. časného rána. Salou je místní dopravou spojeno se sousedními Cambrils a La Pinedou, i cca 10 km vzdálenou Taragonou.

Termín: 23.06.2018 - 30.06.2018     Cena od: 10790 Kč