Další fotografie

Costa Blanca -

Reklama

Španělsko - Costa Blanca

Costa Blanca -

Bílé pobřeží, dlouhé 470 kilometrů, lemující jihovýchodní pobřeží Španělska je tvořeno typickými zátokami a písčitými plážemi. Vůně pomerančovníků linoucí se z hornatého vnitrozemí, kde se hojně pěstují, provází obyvatele po celý rok. Costa Blanca, jako většina španělských oblastí s turistickým ruchem, je kombinací moderních rekreačních letovisek a klasických španělských vesniček s bohatou tradicí.


Dénia

Toto turistické přímořské letovisko se nachází uprostřed cesty z Valencie do Alicante. O Dénii se říká, že je bránou ke Costa Blance, bílému pobřeží. Má velmi dlouhé pláže - až 24 km. Světovou zdravotnickou organizací byla vyznamenána díky svým perfektním klimatickým a životním podmínkám titulem "Ciudad del buen clima" [=město s výborným klimatem]. Dénia disponuje velkým přístavem, v prvním století před naším letopočtem tu vybudoval římský vojevůdce Sartorius námořní základnu.
Městečko ležící na severním kraji výběžku Cap de la Nao je proslulé slavnostmi, jenž se zde konají zhruba každých osm dní. V červenci zde propuká největší ze slavností, Fiesta Mayor. Během těchto oslav se odvážlivci koupou v moři s mladými býky. Dominantou Dénie je Montgó - hora vysoká 753 m a dénijský hrad.

Calpe

Jižně od Dénie leží městečko Calpe, jehož dominantou je vápencová skála Penon de Ifach, která je mnohdy přirovnávána k Gibraltaru. Skála je vysoká 332 metrů a je obklopena krásnými plážemi s jemným pískem.


Benidorm

Dalšímu z přímořských městeček ležícímu na pobřeží Costa Blanca se kvůli jeho siluetě přezdívá Manhattan Bílého pobřeží. Od rána do rána je zde rušný život plný zábavy ve velkém stylu. Na počátku 19. století byl Benidorm velmi malým městečkem s necelými 4500 obyvateli. Díky své výjimečné poloze na břehu nádherné zátoky se zde pomalu začali objevovat turisté. Právě poloha tohoto místa přináší blahodárné klimatické podmínky jelikož zátoka je obklopena ze tří stran horami, které ji chrání před větry z pevniny a způsobují, že zimy jsou zde tak mírné jako např. jarní dny v Čechách. Statistiky tvrdí, že Benidorm má nejvíce slunečných dní z celého Španělska - prší zde velmi zřídka. Díky tomuto zvláštnímu mikroklima začal být Benidorm velmi oblíbený a v 60. letech se zde začaly stavět vysoké mrakodrapy na něž se mnozí dívali s nedůvěrou. Turisté zde byli lákání též na blahodárný vliv mořských lázní na pláži Levante. Nyní má Benidorm něco přes 57 000 stálých obyvatel a přes sezonu zde přijíždí téměř 4 miliony lidí.
V Benidormu jsou tři písčité pláže, které mají modrou vlajku, kterou uděluje Evropská unie za čistotu a kvalitu služeb, čímž se řadí mezi nejlepší na světě. Východní pláž Levante [=východ] je dlouhá dva kilometry a v letní sezónu bývá hodně rušná. Sportovní přístav s malou pláží oddělují tříkilometrovou, klidnější pláž Poniente [=západní]. Kromě mrakodrapů, nádherných pláží a příznivému klima je Benidorm vyhlášen též nepřeberným množstvím diskoték, nočních klubů, tanečních sálů a samozřejmě restaurací a barů. Kromě nočního života jsou v Benidormu umístěny tři velké zábavní parky, které stojí za shlédnutí - Aqualand je park se spoustou vodních atrakcí a skluzavek, Mundomar je velké delfinárium, kde doporučuji shlédnout show s delfíny, protože předčí Vaše očekávání. Kromě delfínu je zde k vidění též spousta ryb a živočichů nejen Středozemního moře, dále též show s papoušky a lachtany. Můžete se podívat na fotografie z delfinária Mundomar v Benidormu. Po skončení každé show máte možnost se vyfotografovat s delfínem, lachtanem či papouškem. Odpolední vstupné je levnější, ale zase svítí slunce do objektivů fotoaparátů. Lze též koupit slevněné vstupné na celý den, které platí společně pro delfinárium Mundomar i vodní atrakce Aqualand (oba parky jsou vedle sebe). Dalším zábavním parkem v Benidormu je Terra Mitica - Theme park, kde si na své přijdou milovníci horských dráh a dalších nečekaných atrakcí!


Alicante

Významné středisko turistického ruchu ležící na pobřeží Costa Blanca. Toto hlavní město stejnojmenné provincie zdobí mnoho architektonických památek. Radnice s barokní fasádou bývá nejčastějším objektem fotografování, stejně jako Castillo de Santa Barbara. Kostel Santuario de la Magdalena u Noveldy je postaven ve stylu světově proslulého architekta Antonia Gaudího. Srdcem celého Alicante tvoří promenáda Explanada de Espaňa, jež je 600 metrů dlouhá, lemovaná palmami a zdobená mozaikou poskládanou z 6,6 miliónů kamínků červené, černé a bílé barvy. Významný přírodní přístav je chráněn mysy Huertou a Santapolou. V okolí se nachází řada nádherných rozsáhlých pláží.

Tipy na zájezdy - Costa Blanca

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Španělsko

Eurohotel Diagonal Port 4*, Barcelona - letecky
Barcelona - Sagrada Familia Toto druhé největší město Španělska a zároveň hlavní město Katalánska patří mezi nejvýznamnější a nejznámější města této země. Barcelona Vás okouzlí nespočtem architektonických a uměleckých památek a řadou restaurací, barů, klubů a parků.

Termín: 18.09.2020 - 20.09.2020     Cena od: 8790 Kč

Hotel Liabeny 4*, Madrid - letecky
Madrid - Poznejte s námi jedno z nejelegantnějších evropských velkoměst - španělskou metropoli Madrid. Najdete zde rušné ulice, jako například tepnu Gran Via, ale také krásné historické centrum, které je překvapivě klidné s nádhernou architekturou. Největší perlou Madridu je čtvercové náměstí Plaza Mayor, kterému vévodí dům s malovanou fasádou.

Termín: 22.05.2020 - 24.05.2020     Cena od: 12890 Kč

Barcelona - Easy Fly (letecky)
Barcelona -

Program Easy Fly vám umožní být v Barceloně pánem svého času i svých tras. Nuže tedy, projděte si město křížem krážem po stopách historie i famózního Antona Gaudího!

Termín: 18.12.2020 - 20.12.2020     Cena od: 9390 Kč

Hotel Hesperia 5*, Madrid - letecky
Madrid - El Escorial Madrid je hlavní a největší španělské město, které leží takřka uprostřed země. Dominantou Madridu je jistě královský palác Palacio Real, Jedná se o skutečně rozsáhlou stavbu, která je pro představu desetkrát větší než Buckinghamský palác v Londýně. Uvnitř naleznete několik sálů, které jsou plné zdobení a fresek, které mají nevyčíslitelnou uměleckou hodnotu.

Termín: 31.07.2020 - 02.08.2020     Cena od: 16190 Kč

Hotel Hesperia 5*, Madrid - letecky
Madrid - El Escorial Madrid je hlavní a největší španělské město, které leží takřka uprostřed země. Dominantou Madridu je jistě královský palác Palacio Real, Jedná se o skutečně rozsáhlou stavbu, která je pro představu desetkrát větší než Buckinghamský palác v Londýně. Uvnitř naleznete několik sálů, které jsou plné zdobení a fresek, které mají nevyčíslitelnou uměleckou hodnotu.

Termín: 30.04.2020 - 03.05.2020     Cena od: 23990 Kč