Další fotografie

Reklama

Švýcarsko - Gruyéres = nejšvýcarštější Švýcarsko

Gruyéres -

Gruyéres - o tomto městečku Švýcaři tvrdí, že v něm najdete to "nejšvýcarštější Švýcarsko". Nachází se v předhůří Alp a po dobu 500 let zde bylo sídlo hrabat z Gruyéres. Dnes je největším turistickým lákadlem místní výrobna věhlasného sýra Gruyére.

Tyto tradiční sýry mají své specifické aroma a prý v nich lze nalézt až 75 různých vůní. Proces výroby je možné sledovat krok po kroku v "La Maison du Gruyere", kde lze nejen ochutnat místní sýr, ale v místní restauraci i další klasická horská jídla připravená ze sýra. Jedná se především o různé druhy fondue (typický švýcarský pokrm, jehož základem je roztavený sýr), soupe du chalet (hustá vydatná zeleninová polévka s brambory, ozdobená šlehačkou a sýrem Gruyére) nebo soupe a l´oignon au Gruyere (cibulová polévka posypaná sýrem Gruyére).

Městečko Gruyéres je zvláštní svou podobou. Při vstupu budete mít totiž zcela určitě pocit, jako by se náhle zastavil čas a vy se octli na středověkém nádvoří, o jehož bezpečnost se stará majestátný středověký hrad z 12. století a zachovalé hradby.
Ve městě jsou hlavně obchody se suvenýry, restaurace a pro někoho možná překvapení - Muzeum HR Gigera, tvůrce "Aliena".

Tipy na zájezdy - Gruyéres = nejšvýcarštější Švýcarsko

Všechny poznávací zájezdy od CK SLAN tour naleznete na
poznavaci-zajezdy.slantour.cz

Tipy na zájezdy - Švýcarsko